تداوم بارش در آذربایجان شرقی/ احتمال بارش برف از فردا
تداوم بارش در آذربایجان شرقی/ احتمال بارش برف از فردا

تداوم بارش در آذربایجان شرقی/ احتمال بارش برف از فردا تایسیز نیوز – رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بارش باران که از روز گذشته استان را فراگرفته است تا روز یکشنبه تداوم خواهد داشت، گفت: از روز جمعه با سرد شدن هوا، بارش ها در مناطق سردسیر […]

تداوم بارش در آذربایجان شرقی/ احتمال بارش برف از فردا

تایسیز نیوز – رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بارش باران که از روز گذشته استان را فراگرفته است تا روز یکشنبه تداوم خواهد داشت، گفت: از روز جمعه با سرد شدن هوا، بارش ها در مناطق سردسیر و کوهستانی استان به صورت برف خواهد بود.

«محمد امیدفر» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبر نگار اعلام کرد: دمای هوای استان بین پنج تا هشت درجه کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته کمینه دمای هوای استان از ورزقان با یک درجه سانتی گراد بالای صفر گزارش شده است، افزود: بیشینه دما هم مربوط به خداافرین با ۲۴ درجه سانتی گراد بالای صفر است.

وی گفت: دمای هوای تبریز در گرمترین زمان ۱۴ درجه سانتی گراد بالای صفر و در سردترین زمان ۶ درجه سانتی گراد بالای صفر بود.

امیدفر با اعلام اینکه شاهد بارش های خوبی در استان هستیم، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین بارش از اسکو به میزان ۲۵ میلیمتر و کلیبر بدون بارش گزارش شده است .

وی اظهار کرد: از روز دوشنبه تا اواخر هفته آینده جوی پایدار در استان حاکم و از اواخر هفته سامانه بارشی جدیدی وارد جو استان می شود.

آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.

آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک بوده ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.

این استان همواره تحت تأثیر بادهای سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.