ترامپ: اگر دوباره بیایم تمام مهاجرانی که ایدئولوژی ما را دوست ندارند، از آمریکا اخراج خواهم کرد
ترامپ: اگر دوباره بیایم تمام مهاجرانی که ایدئولوژی ما را دوست ندارند، از آمریکا اخراج خواهم کرد

ترامپ: من یک غربالگری قوی ایدئولوژیک از همه مهاجران انجام خواهم داد. اگر از آمریکا متنفرید، اگر می‌خواهید اسراییل را نابود کنید، اگر دین ما را دوست ندارید – که بسیاری از آنها دوست ندارند – اگر با جهادی‌ها همدردی می‌کنید، پس ما شما را در کشور خود نمی خواهیم… دونالد ترامپ در ادامه وعده […]

ترامپ: من یک غربالگری قوی ایدئولوژیک از همه مهاجران انجام خواهم داد. اگر از آمریکا متنفرید، اگر می‌خواهید اسراییل را نابود کنید، اگر دین ما را دوست ندارید – که بسیاری از آنها دوست ندارند – اگر با جهادی‌ها همدردی می‌کنید، پس ما شما را در کشور خود نمی خواهیم…

دونالد ترامپ در ادامه وعده های انتخاباتی خود از اعمال یک سیستم “غربالگری ایدئولوژیک” برای ممانعت از ورود و اخراج مهاجران از آمریکا در صورت راه یابی دوباره به کاخ سفید خبر داد.

به گزارش تایسیزنیوز به نقل از وبگاه “نیوزویک”، رییس جمهوری پیشین آمریکا که به احتمال زیاد شانس اصلی رقابت با جو بایدن برای انتخابات ریاست جمهوری آبان ماه سال ۱۴۰۳ است، دوشنبه شب در اظهاراتی در جمع هوادارانش در شهر “دِری” ایالت نیوهمپشایر، از اعمال یک “غربالگری ایدئولوژیک” گسترده برای مهاجران آمریکا در صورت پیروزی در انتخابات آتی خبر داد.

او گفت:” “من یک غربالگری قوی ایدئولوژیک از همه مهاجران انجام خواهم داد. اگر از آمریکا متنفرید، اگر می‌خواهید اسراییل را نابود کنید، اگر دین ما را دوست ندارید – که بسیاری از آنها دوست ندارند – اگر با جهادی‌ها همدردی می‌کنید، پس ما شما را در کشور خود نمی خواهیم و شما را به کشور خود راه نمی دهیم.”

این اظهارات ترامپ در حالی مطرح شده که در قانون اساسی آمریکا چیزی به عنوان دین و مذهب رسمی وجود ندارد با این حال بیش از ۷۰ درصد جمعیت کنونی آمریکا مسیحی هستند.

اظهارات ترامپ با انتقاد و واکنش رسانه های لیبرال آمریکایی مواجه شده و این رسانه ها این اظهارات مهاجرستیزانه را مغایر با اصول و قانون اساسی و مساله آزادی عقیده و ایمان می دانند.

ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود نیز با امضای فرامین اجرایی مختلف ورود و حتی سفر اتباع چند کشور مسلمان به آمریکا را ممنوع اعلام کرده بود. بهانه ترامپ در آن زمان مساله مقابله با تروریسم و تهدیدات ناشی از آن بوده اما اظهارات جدید او درباره غربالگری ایدئولوژیک و جلوگیری از ورود و اخراج مهاجرانی که دین و ایدئولوژی آمریکایی ها را قبول نداشته و نسبت به اسراییل تنفر دارند، سطح جدیدی از سیاست های مهاجرستیزانه است که از حدوحدود توجیهات امنیتی فراتر رفته و مساله تضادهای هویتی و تمدنی را برجسته می کند.