ترکیدگی خط لوله ۴۰ اینچ تبریز – بازرگان تعمیر شد
ترکیدگی خط لوله ۴۰ اینچ تبریز – بازرگان تعمیر شد

ترکیدگی خط لوله ۴۰ اینچ تبریز – بازرگان تعمیر شد تایسیز نیوز- مدیر منطقه هشت عملیات انتقال گاز از تعمیر خط لوله ۴۰ اینچ تبریز – بازرگان که یکشنبه دچار ترکیدگی شده بود، خبر داد. به گزارش تایسیز نیوز فیروز خدائی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: به دنبال ترکیدگی خط لوله ۴۰ اینچ تبریز- […]

ترکیدگی خط لوله ۴۰ اینچ تبریز – بازرگان تعمیر شد

تایسیز نیوز- مدیر منطقه هشت عملیات انتقال گاز از تعمیر خط لوله ۴۰ اینچ تبریز – بازرگان که یکشنبه دچار ترکیدگی شده بود، خبر داد.

به گزارش تایسیز نیوز فیروز خدائی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: به دنبال ترکیدگی خط لوله ۴۰ اینچ تبریز- بازرگان، کارکنان عملیاتی این منطقه توانستند با حضور به موقع در محل حادثه، رکورد جدیدی را در رفع آسیب دیدگی و تعمیر خط لوله یاد شده به ثبت برسانند.

وی اضافه کرد: با توجه به ترکیدگی خط لوله ۴۰ اینچ تبریز- بازرگان، شیرهای اتوماتیک به موقع عمل کردند و با تلاش نیروهای فنی منطقه ۸ حادثه به سرعت تحت کنترل در آمد.

خدائی گفت: انتقال تجهیزات مورد نیاز برای تعمیر این خط لوله شامل لوله های آزمایش شده، ماشین آلات و تجهیزات تعمیراتی توسط تریلی ها و کمر شکن ها به محل انجام شد و به رغم برودت هوا و سردسیر بودن مناطق شمالغرب کشور، با انجام این عملیات در کمتر از ۱۲ ساعت، از قطعی گاز در مصارف خانگی و صنایع جلوگیری شد.

وی افزود: پس از اتمام عملیات حفاری، برش کاری، لوله گذاری و جوشکاری خط لوله ۴۰ اینچ تبریز- بازرگان، آزمایش رادیوگرافی، عایق کاری و دفن برای اطمینان از وضع خط انجام شد تا با تزریق گاز، خط مذکور به طور مجدد در مدار چرخه انتقال گاز قرار گیرد.

خدائی با قدردانی از تلاش‌های خستگی ناپذیر همکاران درگیر در این عملیات خاطرنشان کرد: تعمیر و راه اندازی مجدد خط لوله ۴۰ اینچ تبریز- بازرگان، حاکی از دست‌یابی به دانش فنی، بومی سازی و حرکتی پویا و مستمر به سمت خودکفایی است.

به گزارش تایسیز نیوز حادثه ترکیدگی خط لوله ۴۰ اینچی تبریز – بازرگان در منطقه کجوار تبریز روز گذشته / یکشنبه / اتفاق افتاد.

مدیر کل مدیریت بحران استاندار آذربایجان شرقی نیز در پی انتشار خبر نادرست انفجار در منطقه کوجوار تبریز در فضای مجازی، به ایرنا گفت: نشت گاز عامل ترکیدگی خط لوله گاز این منطقه شده است.

مرتضی مینویی افزود: بلافاصله ماموران و مسوولان شرکت گاز در منطقه حاضر شدند و قطع کن خط لوله هم به موقع عمل کرده و جریان گاز مسیر قطع شد.

کوجوار یکی از محلات تاریخی شهر تبریز است، این محله در غرب شهر تبریز (جنب پالایشگاه و پتروشیمی) واقع شده و جزو محدوده شهرداری منطقه هفت تبریز به شمار می رود.

منطقه مسکونی صنعتی کجوار تبریز قطب تولید لوازم خانگی آذربایجان شرقی است.