تشدید تنش‌ها در غرب آسیا قیمت نفت را افزایش داد
تشدید تنش‌ها در غرب آسیا قیمت نفت را افزایش داد

تشدید تنش‌ها در غرب آسیا قیمت نفت را افزایش داد قیمت نفت در معاملات امروز با تشدید تنش‌ها در غرب آسیا و احتمال گسترش این درگیری‌ها، به بالای ۸۳ دلار در هر بشکه رسید. به گزارش تایسیز نیوز به نقل از گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، به دنبال حمله پهپادی به نیروهای […]

تشدید تنش‌ها در غرب آسیا قیمت نفت را افزایش داد

قیمت نفت در معاملات امروز با تشدید تنش‌ها در غرب آسیا و احتمال گسترش این درگیری‌ها، به بالای ۸۳ دلار در هر بشکه رسید.

تشدید تنش‌ها در غرب آسیا قیمت نفت را افزایش داد

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، به دنبال حمله پهپادی به نیروهای آمریکایی در اردن که نگرانی در مورد اختلال در عرضه نفت در غرب آسیا را تشدید کرده است، قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش یافت

هر بشکه نفت برنت با یک دلار و ۱۲ سنت افزایش ۸۳٫۵۵ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۶۵ سنت افزایش ۷۸٫۰۱ دلار معامله شد.

قیمت نفت در ساعات اولیه معاملات به ۸۴٫۸۰ دلار هم افزایش یافته و نفت خام آمریکا به ۷۹٫۲۹ دلار هم رسیده بود.

خطر گسترده شدن درگیری‌ها در حالی تقویت شده است که صادرات محصولات نفتی روسیه کاهش یافته است زیرا چندین پالایشگاه این کشور به علت حملات پهپادی اوکراین در دست تعمیر قرار دارند.

حمله پهپادی به نیروهای آمریکایی در اردن نگرانی در مورد گسترش درگیری‌ها در غرب آسیا را منبع نفت است، تقویت کرده است.

هلما کرافت، تحلیلگر بازارهای سی‌ام‌سی در یادداشتی نوشت، ما معتقدیم مرگ ۳ نظامی آمریکایی امروز در اردن، نقطه عطف مهمی در درگیری‌های جاری در غرب آسیاست و احتمال دخالت قابل‌توجه آمریکا در این جنگ را تقویت می‌کند. از طرفی رویارویی مستقیم با ایران احتمال اختلال در عرضه انرژی از این منطقه را تقویت می‌کند.

تحلیلگران بانک ANZ معتقدند، اختلال در عرضه تاکنون محدود بوده اما وقتی نفتکش‌های آمریکایی و انگلیسی در معرض تهدید قرار می‌گیرند، بازار احتمال اختلال بیشتری می‌دهد.

هر ۲ شاخص نفتی به علت نگرانی در مورد اختلال در عرضه از غرب آسیا و روسیه و انتظار برای افزایش تقاضا به علت آمارهای مثبت اقتصادی آمریکا، هفته گذشته برای دومین هفته متوالی افزایش یافتند و در روز جمعه بالاترین رقم در ۲ ماه گذشته را ثبت کردند.