تشریح آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی
تشریح آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی

تشریح آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی تایسیز نیوز – معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی گفت: طرح نهضت ملی مسکن در استان آذربایجان شرقی با جدیت تمام پیش می‌رود. بابک نجفیان روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: طرح نهضت ملی مسکن به عنوان یکی […]

تشریح آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی

تایسیز نیوز – معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی گفت: طرح نهضت ملی مسکن در استان آذربایجان شرقی با جدیت تمام پیش می‌رود.

بابک نجفیان روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: طرح نهضت ملی مسکن به عنوان یکی از طرح‌های مهم دولت مردمی سیزدهم است که بارها نیز مورد تاکید رئیس جمهور شهید قرار گرفته و ما نیز وظیفه داریم جهت تحقق اهداف و آرمان‌های شهدای راه خدمت، با تمام توان و مجدانه تلاش کنیم. 

وی در ادامه عنوان کرد: پیشرفت اجرایی طرح نهضت ملی مسکن مطابق با برنامه اجرایی و طبق روال قبل با جدیت تمام پیش می‌رود و از هیچ تلاشی جهت ساخت مسکن ویژه اقشار کم برخوردار فروگذار نخواهیم کرد.

نجفیان با تاکید بر اهمیت ویژه طرح نهضت ملی مسکن افزود: مطابق برنامه و عملکرد تفکیکی استان در این طرح، برنامه مصوب مسکن حمایتی شهری جهت تامین مسکن گروه های کم درآمد ۸۹ هزار و ۷۶۲ واحد است که از این تعداد تاکنون به میزان ۴۰ هزار و ۴۶۱ واحد مسکونی پروژه تعریف شده است.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان افزود: در حوزه خودمالک شهری برای ۳۹ هزار و ۸۹۴ واحد مسکونی برنامه مصوب شده است که تاکنون ۴۲ هزار و ۶۸۶ واحد مسکونی جهت اعطای تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده است.

وی با اشاره به لزوم مقاوم سازی مساکن روستایی عنوان کرد: از ۴۸ هزار واحد مصوب در حوزه خودمالک روستایی نیز تاکنون ۲۴ هزار و ۷۸۷ واحد جهت اعطای تسهیلات مقام سازی به بانک‌های عامل استان معرفی شده است. 

وی با اشاره به طرح‌های بازآفرینی شهری در سطح استان، یادآور شد: یکی از مهم‌ترین حوزه‌های فعالیت وزارت راه و شهرسازی بازآفرینی شهری است که رابطه مستقیمی با توسعه بافت شهری دارد و استان آذربایجان شرقی به ویژه شهر تبریز جزء پیشتازان کشور در این حوزه است.

نجفیان افزود: در حوزه بازآفرینی شهری از تعداد ۲۹ هزار و ۹۲۱ برنامه مصوب تعداد ۱۷ هزار و ۶۰۱ واحد مسکونی در دست نوسازی و دارای پروانه ساختمانی وجود دارد و طرح‌های این حوزه نیز با تمام توان در استان پیگیری شده و پیش می‌رود.