تضعیف اقتصاد کشور از مصادیق منکر است
تضعیف اقتصاد کشور از مصادیق منکر است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی: تضعیف اقتصاد کشور از مصادیق منکر است امام جمعه تبریز ابتذال اخلاقی، کمک به دشمنان، تضعیف نظام و فرهنگ اسلامی، تضعیف اقتصاد کشور و تضعیف علم و فناوری را از مصادیق منکر عنوان کرد. به گزارش تایسیز نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز جمعه عاشورای تبریز در […]

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی:

تضعیف اقتصاد کشور از مصادیق منکر است

تضعیف اقتصاد کشور از مصادیق منکر است

امام جمعه تبریز ابتذال اخلاقی، کمک به دشمنان، تضعیف نظام و فرهنگ اسلامی، تضعیف اقتصاد کشور و تضعیف علم و فناوری را از مصادیق منکر عنوان کرد.

به گزارش تایسیز نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز جمعه عاشورای تبریز در مصلای امام خمینی(ره) این شهر از دعوت به وحدت و دوری از تفرقه را از مصادیق فریضه امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: معروف یعنی اینکه در برابر ظلم و ستم دشمنان سکوت نکنیم و باید در برابر توطئه‌گران و رهبران کفر مقاومت داشته باشیم.

امام جمعه تبریز قضاوت عادلانه، وابسته‌نبودن به قدرت‌های شرق و غرب و اقامه نماز را از دیگر مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دانست و با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر مقدماتی دارد که باید رعایت شود، افزود: بسیج ، نیروی انتظامی و آموزش و پرورش از نقش‌آفرینان در انجام این فریضه هستند که باید اقدامات مؤثر خود را با نرم‌خویی دنبال کنند.

آل‌هاشم بیان کرد: هدایت جامعه به سوی کارهای خیر و جلوگیری از کارهای شر از اهداف فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

خطیب نماز جمعه تبریز اعتلای فرهنگی، سلامت محیط اخلاقی و خانوادگی، تکثیر نسل، تربیت نسل جوان، رونق تولید، گسترش علم و فناوری، استقرار عدالت قضائی و اقتصادی، مجاهدت برای اقتدار ایران و تلاش برای وحدت اسلامی را از دیگر مصادیق معروف در جامعه اسلامی دانست.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی ابتذال اخلاقی، کمک به دشمنان، تضعیف نظام و فرهنگ اسلامی، تضعیف اقتصاد کشور و تضعیف علم و فناوری را از مصادیق منکر عنوان کرد.

امام جمعه تبریز امر به معروف و نهی از منکر را از پایه‌های اصلی نظام اسلامی دانست و گفت: این فریضه از پایه‌های نظام‌سازی اسلامی است.

وی صیانت از ارزش‌ها را از برکات این فریضه عنوان کرد و افزود: امر به معروف و نهی از منکر عامل امنیت پایدار نظام اسلامی است.

آل‌هاشم با تأکید بر اینکه در این رابطه تذکر لسانی بنا بر توصیه رهبری وظیفه همگانی است، خاطرنشان کرد: در این تذکر لسانی باید در صورت مشاهد هر منکر و خلافی تذکر داد؛ اما نباید منتظر نتیجه شد.

آل‌‌هاشم اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر با ایفای نقش در مواجهه با تهاجم دشمنان که مبانی فرهنگی جامعه اسلامی را مورد هجمه قرار می‌دهند، یکی از مبانی و پایه‌های قدرت نرم نظام سیاسی در جامعه اسلامی را شکل ‌می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: با امر به معروف و نهی از منکر، جامعه اسلامی، زنده، هوشیار، آسیب‌ناپذیر، پرامید، آماده مقاومت، آماده ضربه‌زدن، به ‌صورت یک موجود زنده مقاوم خواهد بود؛ در پرتو اجرای دقیق و گسترده امر به معروف و نهی از منکر در همه ابعاد زندگی انسان، با بهره‌گیری از شیوه‌های درست، می‌توان ناب‌ترین نوع قدرت و امنیت نرم را شاهد بود و از مزایای بی‌شمار آن بهره‌مند شد.

وی ادامه داد: با توجه به کارآمدی فریضه امر به معروف و نهی از منکر، اگر جامعه دینی و حکومت اسلامی بخواهد از خطرات و آسیب‌های اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی مصون و محفوظ بماند، باید در راستای گسترش فرهنگ این فریضه و نهادینه‌کردن آن در همه ابعاد اجتماع تلاش و برنامه ریزی کند.

خطیب جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود به از دسته‌ها و مردم مومن و عزادار حسینی که با در دست گرفتن قرآن، اهانت به قرآن کریم در کشور سوئد و دانمارک را محکوم کردند تقدیر و تشکر کرد.

وی همچنین با گرامیداشت پنجم مرداد سالروز اقامه نماز جمعه گفت: تقارن زمانی نماز جمعه و عاشورا حسینی با ایام سالروز احیای نماز جمعه در جمهوری اسلامی را دو عامل برتری امت اسلامی اعلام کرد.