تعداد نهایی داوطلبان مجلس در آذربایجان شرقی به ۷۰۳ نامزد رسید
تعداد نهایی داوطلبان مجلس در آذربایجان شرقی به ۷۰۳ نامزد رسید

تعداد نهایی داوطلبان مجلس در آذربایجان شرقی به ۷۰۳ نامزد رسید تایسیز نیوز- دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات آذربایجان شرقی تعداد نهایی تایید صلاحیت شده های انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان را ۷۰۳ نامزد اعلام کرد. حسن حقیقیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار تایسیز نیوز، افزود: بر اساس […]

تعداد نهایی داوطلبان مجلس در آذربایجان شرقی به ۷۰۳ نامزد رسید

تایسیز نیوز- دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات آذربایجان شرقی تعداد نهایی تایید صلاحیت شده های انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان را ۷۰۳ نامزد اعلام کرد.

حسن حقیقیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار تایسیز نیوز، افزود: بر اساس اعلام وزارت کشور مجموع نامزدهای تایید صلاحیت شده و آماده رقابت در آذربایجان شرقی از ۶۹۸ داوطلب به ۷۰۳ نفر رسید که این آمار پس از آخرین تغییرات و جابجایی های حوزه به حوزه حاصل شده است.

وی اظهار کرد: ” علیرضا نوین” از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو ” شهردار سابق تبریز و یک نفر از حوزه انتخابیه اهر و هریس، آخرین نفراتی هستند که در آذربایجان شرقی برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند.

حقیقیان تعداد نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو را ۲۷۹ نفر اعلام کرد.

به گزارش تایسیز نیوز، دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز جمعه یازده اسفند ماه برگزار می شود.

آذربایجان شرقی با جمعیت چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر و ۲۲ شهرستان، در مجلس شورای اسلامی دارای ۱۹ کرسی از ۱۳ حوزه انتخابیه است و این استان در مجلس خبرگان رهبری نیز پنج عضو دارد.

افزون بر سه میلیون نفر در آذربایجان شرقی واجد شرایط رای دادن هستند.