تعطیلی جشنواره‌ها در قطب تولید میوه آذربایجان‌‍شرقی
تعطیلی جشنواره‌ها در قطب تولید میوه آذربایجان‌‍شرقی

جشنواره‌ها در مراغه، قطب تولید میوه و محصولات کشاورزی در آذربایجان‌شرقی برای همیشه تعطیل است. به گزارش تایسیزنیوز، جشنواره‌ای محصولات کشاورزی با هدف معرفی تولیدات و توانمندی‌های شهرها و استان‌های برای ارتقاء دانش تولیدکنندگان و معرفی ظرفیت‌های این بخش هر ساله برگزار می‌شود. شهرستان مراغه، در تولید سیب، عسل، آلوچه، ماهی قزل آلا و بیشتر […]

جشنواره‌ها در مراغه، قطب تولید میوه و محصولات کشاورزی در آذربایجان‌شرقی برای همیشه تعطیل است.

به گزارش تایسیزنیوز، جشنواره‌ای محصولات کشاورزی با هدف معرفی تولیدات و توانمندی‌های شهرها و استان‌های برای ارتقاء دانش تولیدکنندگان و معرفی ظرفیت‌های این بخش هر ساله برگزار می‌شود.

شهرستان مراغه، در تولید سیب، عسل، آلوچه، ماهی قزل آلا و بیشتر محصولات کشاورزی در استان آذربایجان‌شرقی رتبه اول را دارد و می‌توان برای معرفی هر یک از این محصولات و قدرانی از نمونه‌های این بخش جشنواره‌هایی برگزار کرد.

زنبورداران مراغه‌ای با تولید سالانه ۳ هزار ۵۰۰ تن عسل قطب تولید این محصول در آذربایجان‌شرقی است، در بیشتر موارد عسل تولید شده در این شهرستان از کل تولید برخی استان‌های کشور بیشتر است. 

تاکنون جشنواره‌ای برای معرفی این شهد شیرین خلقت در مراغه برگزار نشده است. مراغه قطب تولید آلوچه در آذربایجان‌شرقی و کشور است و نیمی از آلوچه استان در این شهرستان تولید می‌شود، برای معرفی این محصول خوش طعم و خشکباری تاکنون جشنواره برگزار نشده است.

مراغه، قطب تولید ماهی قزل آلا در آذربایجان‌شرقی است و سالانه بیش از یک هزار و ۲۰۰ تن محصول در این شهرستان تولید می‌شود، جشنواره‌ای برای معرفی ظرفیت‌های این بخش و معرفی توانمندی استخرها و مجموعه‌های پرورشی شهرستان برای قدردانی از فعالان این بخش تاکنون برگزار نشده است. 

مراغه که قطب تولید سیب در آذربایجان‌شرقی است هر از چند سال یک بار جشنواره‌ای برگزار و برای چند سال تعطیل می‌شود.

این جشنواره‌ها بهترین فرصت برای حضور مسؤولان کشور، استان، شهرستان در کنار کشاورزان و نیز امکانی برای معرفی ظرفیت‌ها و بررسی مشکلات و قدردانی از نمونه‌های این بخش است.

برگزاری جشنواره محصولات کشاورزی می‌تواند زمینه‌ساز تقویت و تشویق کشاورزان برای افزایش تولید و حضور سرمایه‌گذاران در بخش صنایع تبدیلی کشاورزی باشد.

با حضور کارشناسان نخبه در این جشنواره‌ها، کشاورزان به جدیدترین یافته‌ها علمی در بخش کشاورزی آشنا خواهند شد.

مراغه، تنها در آمارها قطب تولید میوه و محصولات کشاورزی در آذربایجان‌شرقی است، اما در برگزاری جشنواره معرفی ظرفیت‌ها کشاورزی این شهرستان خبری نیست.