تلاش برای پایدارسازی شبکه آب و برق در آذربایجان شرقی
تلاش برای پایدارسازی شبکه آب و برق در آذربایجان شرقی

در نشست استاندار با مسئولان صنایع آب و برق استان تاکید شد تلاش برای پایدارسازی شبکه آب و برق در آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی از اهتمام جدی و تلاش شبانه‌روزی مسئولان برای پایداری شبکه و جلوگیری از بروز مشکل در این بخش خبر داد. به گزارش تایسیز نیوز، عابدین خرّم در نشستی با مسئولان […]

در نشست استاندار با مسئولان صنایع آب و برق استان تاکید شد

تلاش برای پایدارسازی شبکه آب و برق در آذربایجان شرقی

تلاش برای پایدارسازی شبکه آب و برق در آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی از اهتمام جدی و تلاش شبانه‌روزی مسئولان برای پایداری شبکه و جلوگیری از بروز مشکل در این بخش خبر داد.

به گزارش تایسیز نیوز، عابدین خرّم در نشستی با مسئولان صنایع آب و برق استان، با اشاره به افزایش مصرف آب و برق در روزهای اخیر، از مردم استان خواست با صرفه‌جویی در مصرف آب و برق، دستگاه‌های مسئول را در مدیریت بهینه و عبور از دوره اوج مصرف کمک کنند.

وی افزود: در هفته جاری شاهد گرم‌ترین روزهای سال در تبریز و استان بودیم که منجر به افزایش ۶.۳ درصدی مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال گذشته شد و در برخی نقاط استان مشکلاتی را پدید آورد.

وی با بیان اینکه مدیریت تامین آب و برق استان باید در بین مسئولان حل شده و نگرانی به مردم، صنایع و دیگر مصرف‌کننده‌ها منتقل نشود تاکید کرد: البته مردم و صاحبان صنایع نیز باید در راستای رعایت الگوی مصرف و صرفه‌جویی در مصرف آب و برق اهتمام جدی داشته باشند تا بتوانیم از دوره اوج مصرف عبور کنیم.

خرّم ادامه داد: گزارش‌ها حاکی از مدیریت مناسب توسط مسئولان ذیربط است؛ اما گاهی به دلیل ناترازی و حوادث غیرمترقبه، برخی مشکلات اجتناب‌ناپذیر پیش می‌آید که دستگاه‌های مربوط آمادگی لازم برای مواجهه با آنها را دارند.

وی تصریح کرد: مدیران دستگاه‌ها باید به‌گونه‌ای هماهنگی کنند که هیچ تعللی در انجام ماموریت‌ها صورت نگیرد و همه برای مواجهه با مشکلات احتمالی آماده باشند.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اتمام طرحهای تامین آب و برق در استان، یادآور شد: طبق پیش‌بینی‌ها بخش عمده این طرحها باید قبل از دوره اوج مصرف امسال به پایان می‌رسید، اما کمبود منابع، برخی پروژه‌ها را با تاخیر مواجه کرده که باید تلاش کنیم با اقدامات ابتکاری و اهتمام جهادی این مساله را مدیریت کنیم.

وی به پیگیری جدی تامین منابع پروژه‌های حوزه آب از محل مصوبات سفر اخیر رئیس جمهور به استان اشاره کرد و گفت: از اعتبارات این سفر، ۵۰ میلیارد تومان تا چند روز آینده توسط وزارت نیرو پرداخت خواهد شد و از اعتبارات استانی نیز تا حد توان مبلغی در جهت تکمیل پروژه‌های انتقال آب تخصیص خواهد یافت.