ثبت‌نام وام ودیعه مسکن متأهلی و ضروری دانشجویان آغاز شد
ثبت‌نام وام ودیعه مسکن متأهلی و ضروری دانشجویان آغاز شد

رئیس صندوق رفاه دانشجویان جزئیات پرداخت وام به دانشجویان را تشریح کرد. به گزارش تایسیزنیوز، وام‌های دانشجویی انواع مختلفی دارد و دانشجویان واجد شرایط می‌توانند از انواع وام‌ها نظیر وام تحصیلی، ضروری، ودیعه مسکن دانشجویی و وام شهریه استفاده کنند.  وام تحصیلی ساده‌ترین وام است که هر ساله دانشجویان زیادی برای حل مشکلات تحصیلی خود […]

رئیس صندوق رفاه دانشجویان جزئیات پرداخت وام به دانشجویان را تشریح کرد.

به گزارش تایسیزنیوز، وام‌های دانشجویی انواع مختلفی دارد و دانشجویان واجد شرایط می‌توانند از انواع وام‌ها نظیر وام تحصیلی، ضروری، ودیعه مسکن دانشجویی و وام شهریه استفاده کنند. 

وام تحصیلی ساده‌ترین وام است که هر ساله دانشجویان زیادی برای حل مشکلات تحصیلی خود از این وام استفاده می‌کنند و  هر دانشجو در هر نیمسال تحصیلی می‌تواند وام تحصیلی خود را دریافت کند، تنها شرط آن هم تسویه کردن وام قبلی است.

وام ضروری دانشجویی به دانشجویان تمامی مقاطع مختلف تعلق می‌گیرد اما شرایط دریافت این وام در دانشگاه آزاد و دولتی با یکدیگر متفاوت است، به این صورت که دانشگاه آزاد وام ضروری را در زمان احتیاج دانشجو به خدمات درمانی فوری نظیر بستری شدن یا جراحی ارائه می‌دهد، اما وام ضروری دانشجویی در دانشگاه سراسری موارد بیشتری را پوشش می‌دهد.

وام ودیعه مسکن دانشجویی تنها به افراد متأهل به شرط ارائه اجاره‌‌نامه معتبر همراه با کد رهگیری خانه‌ای که در شهر محل تحصیل دانشجو قرار دارد، تعلق می‌گیرد و  هر دانشجو یک بار در دوران تحصیل امکان استفاده از این وام را دارد.

وام شهریه، فقط به دانشجویان پذیرفته شده دانشگاه آزاد یا دانشگاه شبانه تعلق می‌گیرد. پس از درخواست دانشجو و ثبت‌نام در سامانه صندوق رفاه دانشجویان، این صندوق هزینه همان نیمسال را به دانشگاه پرداخت کرده و دانشجو تنها باید قسط وام خود را بپردازد.

زمان ثبت‌نام انواع وام‌های دانشجویی

مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس درباره زمان و نحوه پرداخت وام‌های دانشجویان گفت: دانشجویان برای ثبت‌نام درخواست وام‌ ودیعه مسکن متأهلی و ضروری از یکم تا ۱۵ آبان ماه می‌توانند در سامانه یکپارچه صندوق رفاه دانشجویان ثبت‌نام کنند و دانشگاه‌ها هم تا ۲۰ آبان فرصت دارند درخواست دانشجویان را تأیید کنند. 

وی افزود: همچنین ثبت‌نام وام تحصیلی دانشجویان هم از ۱۶ تا ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۲ آغاز می‌شود و کارشناسان فرصت دارند تا ۵ آذر درخواست‌ دانشجویان را تأیید کنند.  

رئیس صندوق رفاه دانشجویان درباره زمان وام شهریه دانشجویان نیز گفت: زمان ثبت‌نام این وام از یکم تا ۱۵ آذر است و به کارشناسان یک هفته فرصت داده شده تا مدارک را بررسی کنند تا بتوانیم هرچه سریعتر وام دانشجویان را در اختیارشان قرار دهیم.