حزب رفاه و سلامت آذربایجان شرقی عضوگیری می‌کند
حزب رفاه و سلامت آذربایجان شرقی عضوگیری می‌کند

دبیرکل حزب رفاه و سلامت آذربایجان شرقی: حزب رفاه و سلامت آذربایجان شرقی عضوگیری می‌کند تایسیز نیوز -دبیرکل حزب رفاه و سلامت آذربایجان شرقی گفت: طی هفته جاری عضوگیری حزب رفاه و سلامت استان آغاز می‌شود. به گزارش تایسیز نیوز، شهرام دبیری شامگاه شنبه در اولین نشست رسانه‌ای حزب رفاه و سلامت استان با اشاره […]

دبیرکل حزب رفاه و سلامت آذربایجان شرقی:

حزب رفاه و سلامت آذربایجان شرقی عضوگیری می‌کند

تایسیز نیوز -دبیرکل حزب رفاه و سلامت آذربایجان شرقی گفت: طی هفته جاری عضوگیری حزب رفاه و سلامت استان آغاز می‌شود.

به گزارش تایسیز نیوز، شهرام دبیری شامگاه شنبه در اولین نشست رسانه‌ای حزب رفاه و سلامت استان با اشاره به ضرورت تشکیل این حزب اظهار کرد: انتخابات و تصمیم گیری‌های کلان سیاسی در تمام جوامع دموکراتیک از طریق احزاب صورت می‌گیرد؛ این در حالی است که خلاء احزاب در جامعه ما کاملاً نمود دارد.

وی افزود: اگر احزاب در جامعه‌ای شکل گیرند، آگاهی مردم و بینش سیاسی و اجتماعی آنها افزایش یافته و در تصمیم‌گیری‌های مهم جامعه تأثیرگذاری بیشتری از خود نشان خواهند داد.

دبیری تصریح کرد: فرهنگ تحزب در دنیا دارای چارچوب مشخصی بوده و حزب زمانی تشکیل می‌شود که احساس کند برنامه‌ای دارد که می‌تواند در توسعه شهر و جامعه مفید باشد.

دبیرکل حزب رفاه و سلامت آذربایجان شرقی در عین حال خاطرنشان ساخت: از دو سال پیش درخواست تشکیل حزب را ارائه کردیم که در نهایت حدود چند ماه قبل این درخواست مورد تائید قرار گرفت و در حال حاضر هم پیج مجازی و سایت حزب فعال بوده و همین هفته عضوگیری از طریق سایت شروع می‌شود.

وی افزود: شورای مرکزی حزب متشکل از ۱۳ عضو، بالاترین مرجع تصمیم گیری حزب به شمار می‌رود که دبیر کل حزب را نیز انتخاب می‌کند.

دبیری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر انگیزه تشکیل چنین حزبی با وجود مشغله فراوان، توضیح داد: همگان شاهد هستیم مشارکت مردم در انتخابات مختلف آنطور که باید مطلوب نیست؛ چرا که مردم احساس می‌کنند حضور آنها در انتخابات تأثیر چندانی در وضعیت مدیریتی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور و در مجموع رفاه حال و بهبود معیشت آنها نخواهد داشت.

رئیس شورای شهر تبریز، ادامه داد: ما می‌خواهیم از طریق فعالیت مؤثر احزاب کاندیداهای مورد نظر را معرفی کنیم که این کاندیداها موظف به ارائه برنامه بوده و در صورت انتخاب موظف به ارائه عملکرد، همچنین پاسخگویی به اهداف از پیش تعیین شده و وعده‌های ارائه شده هستند.

وی افزود: اگر مردم به پاسخگویی و شفافیت کاندیداها اعتماد داشته باشند، قطعاً مشارکت بیشتری در انتخابات خواهند داشت و در تصمیم گیری های اساسی کشور تأثیرگذار خواهند بود؛ در واقع ما می‌خواهیم بینش و سواد سیاسی مردم افزایش یابد و در نتیجه امور سیاسی، مردمی‌تر شود.

دبیرکل حزب رفاه و سلامت آذربایجان شرقی با بیان اینکه آخرین تعریف یونیسف از باسوادی توانایی استفاده از آموخته‌ها و دانش در جهت ایجاد تغییر در زندگی است، افزود: در مجموع هدف از تشکیل حزب این است که به سمت پیشرو بودن حرکت کنیم.

دبیری در پاسخ به سوال دوم خبرنگار فارس ابراز داشت: این حزب در سیزدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حامی تعداد ۱۷ کاندیدا بود که از این تعداد ۷ نفر به مجلس راه یافتند و ۵ نفر نیز منتظر نتایج انتخابات در دور دوم هستند.

وی افزود: این حزب در دور دوم انتخابات و از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو از «علیرضا منادی»، «علیرضا نوین»، «علی آجودان‌زاده» و «سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی» حمایت می‌کند.