حمله خرس به ۳ نفر از اهالی یک روستا در سراب
حمله خرس به ۳ نفر از اهالی یک روستا در سراب

حمله خرس به ۳ نفر از اهالی یک روستا در سراب حمله خرس قهوه‌ای در سراب سه نفر را زخمی و روانه بیمارستان کرد. به گزارش تایسیزنیوز، پزشک طب اورزانس بیمارستان امام خمینی سراب گفت: ۳ نفر از اهالی روستای سرد‌ها از توابع بخش مرکزی این شهرستان مورد حمله خرس قهوه‌ای در دامنه ارتفاعات بزقوش […]

حمله خرس به ۳ نفر از اهالی یک روستا در سراب

حمله خرس به ۳ نفر از اهالی یک روستا در سراب

حمله خرس قهوه‌ای در سراب سه نفر را زخمی و روانه بیمارستان کرد.

به گزارش تایسیزنیوز، پزشک طب اورزانس بیمارستان امام خمینی سراب گفت: ۳ نفر از اهالی روستای سرد‌ها از توابع بخش مرکزی این شهرستان مورد حمله خرس قهوه‌ای در دامنه ارتفاعات بزقوش قرار گرفته بودند که با مراجعه به این مرکز درمانی معالجه و تحت مداوا قرار گرفتند.

دکتر خدایاری با اشاره به وضعیت درمانی حادثه‌دیدگان گفت: مردی ۵۳ ساله از ناحیه سینه و کتف زخمی شده بود که بصورت سرپایی معالجه و ترخیص شد. فرد دیگری ۵۴ ساله نیز از ناحیه دوپا مورد حمله خرس قرار گرفته بود که در بخش جراحی تحت مداواست و نوجوانی ۱۴ ساله از ناحیه قفسه سینه دچار جراحت شدید شده بود و به دلیل وخامت حال به مرکز استان اعزام شد.

بنا به اظهارات شاهدان عینی یک قلاده خرس قهوه‌ای به همراه دو توله خود از یک ماه پیش با نزدیک شدن به مزارع و باغات این روستا کشاورزان را مورد حمله قرار داده موجب ترس ساکنین می‌شوند.

اهالی روستا با بیان اینکه ترس از خرس قهوه‌ای موجب خلل در کار کشاورزی آن‌ها شده اظهار کردند موضوع را چندین بار با ادارات مرتبط از جمله اداره محیط زیست مطرح کردند، اما نتیجه‌ای نداشته است.

روستای سرد‌ها با حدود ۱۵۰۰ نفر جمعیت در جنوب غربی شهرستان سراب در دامنه رشته کوه‌های بزقوش واقع شده است.

گفتنی است دامنه ارتفاعات بزقوش در سراب از زیستگاه‌های طبیعی خرس قهوه‌ای است.