حمله سگ‌ ولگرد به پسر ۱۲ ساله در تبریز
حمله سگ‌ ولگرد به پسر ۱۲ ساله در تبریز

حمله سگ‌ ولگرد به پسر ۱۲ ساله در تبریز سگ هار پسر ۱۲ ساله تبریزی را در مرکز شهر روانه بیمارستان کرد. به گزارش تایسیز نیوز، این روزها شاهد تجمع سگ های ولگرد در خیابان هایی شهر تبریز حتی مرکز این شهر هستیم که باعث ناراحتی بسیاری از هموطنان شده اند، سگ های در طرح […]

حمله سگ‌ ولگرد به پسر ۱۲ ساله در تبریز

حمله سگ‌ ولگرد به پسر ۱۲ ساله در تبریز

سگ هار پسر ۱۲ ساله تبریزی را در مرکز شهر روانه بیمارستان کرد.

به گزارش تایسیز نیوز، این روزها شاهد تجمع سگ های ولگرد در خیابان هایی شهر تبریز حتی مرکز این شهر هستیم که باعث ناراحتی بسیاری از هموطنان شده اند، سگ های در طرح و رنگ های متفاوت که آزادانه در سطح شهر پرسه می زنند و علاوه بر برهم زدن منظر شهری، احتمال خطرات جانی و بهداشتی را برای شهروندان نیز افزایش داده اند.

روز گذشته کودک و چند نفر عابر در مرکز شهر تبریز مورد حمله یک قلاده سگ قرار گرفت که متاسفانه منجر به زخمی شدن کودک و اعزام او به مراکز درمانی شد.

مادر مبین صمدی ابواسحق با تعریف شرح ماجرا گفت: روز گذشته صبح همراه مبین از باشگاه باغشمال در حال عزیمت به سمت خانه بودیم که متاسفانه یک قلاده سگ وحشی به پسرم حمله و با گاز گرفتن مبین باعث زخمی و زمین خوردن وی شد.

مهرناز هجری با اشاره به اینکه غیر از کودک وی چند نفر دیگر که همزمان در حال تردد در خیابان بودند نیز از حمله این سگ وحشی در امان نمانند، افزود: مادری که مثل ما همراه کودکانش در حال رفتن از باشگاه بودند وقتی دید که کودکش در تیررس حمله این سگ قرار دارد برای دفاع از کودکش خود را سپر قرار داد که متاسفانه باتوجه به شرایط پسر خودم و حضور فرزند دیگر که خط حمله سگ به وی نیز دور از انتظار نبود متوجه حال و اوضاعی آن مادر و فرزندش نشدم.

ین مادر حادثه دیده که با استرس تمام صحبت می‌کرد به خبرنگار ما گفت: من امروز اتفاقی به دنبال پسرم به محل ورزش کردنش رفتم و مدتها است که مبین تنها فاصله باشگاه تا خانه و برعکس را رفت و آمد می کند که اگر امروز من نرفته بودم معلوم نبود چه بر سر پسر می آمد.

خانم هجری از مسئولان خواست تا هرچه سریعتر و برای حفظ جان شهروندان و بخصوص کودکان نسبت به جمع آوری سگهای ولگرد از سطح شهر تبریز اقدام کنند.

وی علاوه بر مسئولان شهرداری از همشهریانی هم که با عنوان حمایت از حیوانات فعالیت می‌کنند خواست تا نسبت به زیستگاه و محل زندگی هم احترام بگذاریم چرا که حیواناتی مانند سگ محل زندگی، زاد و ولدش طبیعت می باشد نه در دل شهر و محل زندگی مردم که همین تناقض بوجود آمده توسط انسان تبعاتی نظیر حمله به کودکان را بدنبال دارد.

مادر مبین در عین حال از تماسهای مکررش با ۱۳۷، مرکز پاسخگویی شهرداری تبریز طی این حادثه خبر داد و عنوان کرد: متاسفانه افراد پاسخگو با الفاظ زشت و غیر انسانی با ما صحبت کردند و جمع آوری سگها را جزء وظایف شهرداری ندانستند.

وحید شادی‌نیا سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی ۱۲ تیرماه امسال از حمله دو سگ هار در شهر مرند خبر داد و اظهار کرد: این حادثه داخل شهر مرند روی داد منجر به مصدومیت ۱۲ شهروند شد.