خروش مردم تبریز در حمایت از مردم مظلوم فلسطین
خروش مردم تبریز در حمایت از مردم مظلوم فلسطین

خروش مردم تبریز در حمایت از مردم مظلوم فلسطین تایسیز نیوز – مردم غیور و قهرمان پرور تبریز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بار دیگر در راهپیمایی روز قدس به میدان آمدند و از خواهران و برادران دینی خود در فلسطین حمایت کردند. به گزارش تایسیز نیوز، راهپیمایی روز قدس در تبریز به رسم […]

خروش مردم تبریز در حمایت از مردم مظلوم فلسطین

تایسیز نیوز – مردم غیور و قهرمان پرور تبریز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بار دیگر در راهپیمایی روز قدس به میدان آمدند و از خواهران و برادران دینی خود در فلسطین حمایت کردند.

به گزارش تایسیز نیوز، راهپیمایی روز قدس در تبریز به رسم هر ساله ساعت ۱۰ صبح آخرین جمعه رمضان که امسال مصادف با ۲۵ رمضان (۱۷ فروردین) است، با حضور خیل عظیمی از مردم نقاط مختلف شهر آغاز شد.

همه گروه های مردمی از کادر درمان گرفته تا جامعه ورزشی، مذهبی، دانشگاهی همه با حضور در خیابان‌های منتهی به مصلای اعظم امام خمینی(ره) شهر با مشت‌های گره خورده، شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» را محکم تر از همیشه سر دادند تا انزجار خود را از جنایت صهیونیست ها در غزه نشان دهند.

مردم ولایتمدار تبریز مانند همیشه به فرمان ولایت فقیه لبیک گفته و با حضور خود در این اجتماع جهانی جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین و غزه را محکوم کردند.

در گوشه‌ای از میدان ساعت شهرتبریز، مرد میانسالی با پلاکاردی به دست در حال شعار دادن بود. نامش خدادادی و ایثارگر هشت سال دوران دفاع مقدس است. وی به ایرنا، گفت: به فرمان حضرت آقا لبیک گفتم و برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین به راهپیمایی آمدم.

وی افزود: بنده سرباز ولایت هستم و الان نیز حاضر هستم تا هرجایی مقام معظم رهبری امر کنند. وظیفه ما این است که گوش به فرمان ایشان باشیم.

وی با اشاره به شرایط کنونی فلسطین و رنج‌هایی که مردم غزه دارند، گفت: کار همیشگی آمریکا و اسرائیل این است که مظلومان را زیر سلطه و فشار خود قرار دهند و ما به عنوان مدافع مظلوم و برادران دینی مسلمان خود باید در مقابل آن‌ها بایستیم.

به عشق رهبر در راهپیمایی شرکت کرده ام

در گوشه‌ای دیگر از میدان، مادری با چپیه منقش به تصویر مقام معظم رهبری و پرچم ایران و فلسطین ایستاده است. خانم دوستدار به ایرنا گفت: دیابت دارم و انسولین می‌زنم. نمی‌توانم حتی ۱۰ متر راه بروم اما به عشق رهبر و برای حمایت از مردم غزه در راهپیمایی شرکت کرده ام.

وی ادامه می‌دهد: از زمانی که یادم می‌آید همواره در راهپیمایی‌ها حضور دارم زیرا خود را مدیون خون پاک و بابرکت شهدا و ولایت فقیه می‌دانم.

زهرای ۱۶ ساله هم که به همراه مادر و برادر چهار ساله خود در راهپیمایی روز قدس حاضر شده و با مشت گره خورده رو به آسمان، از جان و دل شعار مرگ بر صهیونیسم می‌دهد به ایرنا گفت: ما همه مسلمان هستیم و باید یار و یاور مردم فسلطین و غزه باشیم.

وی افزود: مردم فلسطین بدانند که تنها نیستند و ما همراه آن‌ها هستیم و انشالله به زودی شاهد آزادی قدس شریف خواهیم بود و در این مسجد شریف، نماز اقامه می‌کنیم.

وی گفت: مردم دنیا نباید نسبت به جنایاتی که در غزه اتفاق می‌افتد، بی تفاوت باشند و مردم نباید در رابطه با مسائل غزه سکوت کنند.

آمده ایم از کودکان فلسطین حمایت کنیم

علی ۱۵ ساله نیز به همراه پدر و مادرش در راهپیمایی شرکت کرده است. وی که پلاکارد “القدس لنا” در دست دارد و سربند یاحسین به سر بسته است به خبرنگار گفت: آمده‌ایم از کودکان مظلوم فلسطین حمایت کنیم‌ و بگوییم که تنها نیستند و از همه گوشه و کنار دنیا، کنارشان هستیم.

وی افزود: پیام روز قدس این است که مردم ایران، پشتیبان مردم فلسطین و تمامی مظلومان دنیا هستند.

وی از کودکان فلسطینی خواست تسلیم نشوند، زیرا پیروزی نزدیک است.