دانش بنیان‌ها از اعتبار مالیاتی برخوردار می‌شوند
دانش بنیان‌ها از اعتبار مالیاتی برخوردار می‌شوند

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد معاونت علمی ریاست جمهوری: دانش بنیان‌ها از اعتبار مالیاتی برخوردار می‌شوند تایسیز نیوز- دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری مهمترین خدمات این ستاد برای شرکت ها بر اساس قانون جهش تولید را اعتبار مالیاتی دانست و گفت: تمام شرکت های دانش بنیان از اعتبار […]

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد معاونت علمی ریاست جمهوری:

دانش بنیان‌ها از اعتبار مالیاتی برخوردار می‌شوند

دانش بنیان‌ها از اعتبار مالیاتی برخوردار می‌شوند

تایسیز نیوز- دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری مهمترین خدمات این ستاد برای شرکت ها بر اساس قانون جهش تولید را اعتبار مالیاتی دانست و گفت: تمام شرکت های دانش بنیان از اعتبار مالیاتی برخوردار می شوند.

مصطفی میلانی افزود :‌ معاونت علمی ریاست جمهوری با صنایع بزرگ کشور همکاری داشته ولی تا به امروز ارتباطی با صنایع تبریز شکل نگرفته است.

وی یادآورشد: ارتباطات بسیار خوبی بین صنایع فولادی، پتروشیمی، پالایشگاهی و معدنی پایتخت با معاونت علمی ریاست جمهوری شکل گرفته و موضوعات و چالش‌های این صنایع مطرح شده است اما صنایع استان‌هایی که از مرکز کشور دور هستند، این خلا ارتباط وجود دارد.

میلانی افزود: مشتاق هستیم تا با شرکت‌هایی مثل ماشین سازی، تراکتورسازی و پالایشگاه تبریز ارتباط برقرار کرده و چالش های فناورانه آن‌ها را بشنویم و تبادل نظر کنیم و به شرکت‌های دانش بنیانی که می‌توانند این نیازها را رفع کنند، این چالش را ارائه دهیم.

وی تاکید کرد: متاسفانه ارتباط مشخص و منظمی بین مجموعه ما با شرکت های بزرگ آذربایجان شرقی و شمالغرب کشور مثل مس سونگون وجود ندارد.

میلانی در خصوص خدماتی که این ستاد می‌تواند به صنایع و شرکت‌ها ارائه دهد، گفت: مهمترین خدمات این ستاد برای شرکت ها بر اساس قانون جهش تولید، اعتبار مالیاتی است که بسیاری از آن خبر ندارند.

وی افزود: تیم های فناور در داخل شرکت‌های بزرگ وجود دارند که به خاطر تنوع کارهای ستاد در سال های گذشته شناسایی شده و توسعه فناوری انجام داده اند و سپس تبدیل به شرکت دانش بنیان شده‌اند.

وی افزود: شرکت‌های بسیاری وجود دارند که می‌توانند به راحتی مشکلات همدیگر را رفع کنند اما متاسفانه همدیگر را نمی‌شناسند که ایجاد این ارتباط می‌تواند از سمت ستاد توسعه فناوری‌ها شکل بگیرد.

وی ادامه داد: گاه نیازهای اعلامی شرکت‌ها، رفع کننده مشخص ندارد، در این حالت از طریق فراخوان‌های ستادها و برنامه های ملی می‌توان انواع حمایت ها را در سطح کشور انجام داد و ممکن است ده‌ها راه حل برای آن نیاز ارائه شود.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری تاکید کرد: دسترسی ستاد به بخش عظیمی از شرکت‌ها در حوزه‌های مختلف، ارزشی است که شرکت‌های بزرگ می‌توانند از آن استفاده کنند این ستاد ۲ کارکرد دارد و بر اساس آن، شرکت‌های دارای فناوری را به شرکت‌های نیازمند ارتباط داده و نیازهای فناورانه شرکت‌ها را مطرح می‌کند.