دستگیری سارقان منزل و اعتراف به ۱۲ فقره سرقت در تبریز
دستگیری سارقان منزل و اعتراف به ۱۲ فقره سرقت در تبریز

رئیس پلیس آگاهی استان خبر داد دستگیری سارقان منزل و اعتراف به ۱۲ فقره سرقت در تبریز تایسیز نیوز – رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی از دستگیری ۲ سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار منزل و کشف ۱۲ فقره سرقت در تبریز خبر داد. سرهنگ محمدتقی سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: در پی وقوع […]

رئیس پلیس آگاهی استان خبر داد

دستگیری سارقان منزل و اعتراف به ۱۲ فقره سرقت در تبریز

تایسیز نیوز – رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی از دستگیری ۲ سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار منزل و کشف ۱۲ فقره سرقت در تبریز خبر داد.

سرهنگ محمدتقی سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: در پی وقوع سرقت‌های متعدد منزل در شهر تبریز، موضوع دستگیری سارقان در دستورکار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در گام اول با اقدامات فنی کارآگاهان سرنخ‌هایی از سارقان حرفه‌ای به دست آمد و پس از جمع‌بندی و تلاش شبانه‌روزی، مخفیگاه سارقان شناسایی و پس از اخذ مجوز از مرجع قضایی به محل شناسایی شده اعزام و طی یک عملیات منسجم متهمان را دستگیر و به پلیس آگاهی دلالت دادند.

وی تشریح کرد: هر چند متهم در ابتدا منکر هرگونه بزه بود اما در بازجویی‌های تخصصی و ارائه مدارک مستند و مستدل به ناچار لب به اعتراف گشوده که ضمن معرفی دیگر همدست خود به ۱۲ فقره سرقت از منازل اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی در ادامه خاطرنشان کرد: در ادامه تحقیقات با استفاده از ظرفیت‌های پلیسی، محل مخفیگاه دیگر متهم استخراج و با تطبیق اطلاعات فنی و حصول اطمینان از حضور در محل، مخفیگاه سارق تحت نظر تیم کارآگاهان قرار گرفته و در یک عملیات جداگانه دیگر متهم نیز دستگیر شد.

وی در خاتمه با بیان اینکه متهمان جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، بیان کرد: افزایش احساس امنیت مردم مهم‌ترین دغدغه پلیس است و از شهروندان می‌خواهیم تا ضمن رعایت نکات ضروری پیشگیری از سرقت، کلیه موارد مشکوک را از طریق تلفن ۱۱۰ در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهند تا توسط ماموران مورد بررسی قرار گیرد.

اجرای طرح آرامش در شهر/ دستگیری ۲۲ نفر معتاد پرخطر و کشف موادمخدر در مرند

فرمانده انتظامی مرند از اجرای طرح آرامش در شهر با محوریت دستگیری توزیع‌کنندگان و خرده‌فروشان موادمخدر، جمع‌آوری معتادان متجاهر، پرخطر و کشف انواع موادمخدر خبر داد.

سرهنگ علی اسدیان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این طرح در اجرای آرامش در شهر و در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و مطالبات مردمی در برخورد با هنجارشکنان اجتماعی، با هدف دستگیری خرده‌فروشان، معتادان متجاهر در سطح شهرستان به مرحله اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه این طرح‌ها روزانه اجرا می‌شود، ادامه داد: ماموران انتظامی شهرستان در جریان این طرح در ۴۸ ساعت گذشته موفق شدند ۲۲ نفر معتاد متجاهر و پرخطر را از پارک‌ها و محل‌های مختلف شهر جمع‌آوری و به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی کنند.

وی مطرح کرد: از دستاوردهای دیگر این طرح کشف انواع موادمخدر از جمله ۵۷۰گرم تریاک، ۱۶۰گرم سوخته تریاک، ۳۴ گرم شیره تریاک، تعداد ۲ دستگاه ترازوی دیجیتالی توزین موادمخدر، ۲ عدد وافور و مقداری موادمخدر صنعتی بوده است.

فرمانده انتظامی مرند خاطرنشان کرد: به جهت افزایش رضایتمندی مردمی اجرای این طرح‌ها همچنان با جدیت در دستورکار پلیس بوده و شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه مصرف، تهیه و توزیع انواع موادمخدر با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس و موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

کشف کره حیوانی قاچاق در هشترود

فرمانده انتظامی شهرستان هشترود از کشف ۴ تن کره حیوانی قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ کلام الله ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگاران مطرح کرد: در تداوم تشدید مبارزه با قاچاقچیان، سودجویان و فرصت‌طلبان ماموران پاسگاه انتظامی کوهسار شهرستان حین کنترل خودروهای عبوری در اتوبان پیامبر اعظم به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بررسی ماموران پلیس از خودروی توقیفی ۲۰۰ بسته ۲۰ کیلویی کره حیوانی به صورت فله‌ای که فاقد هرگونه مدارک مثبت گمرکی بود کشف شد.

 وی  تشریح کرد: براساس نظر کارشناسان مربوطه ارزش ریالی محموله توقیفی ۱۰ میلیارد برآورد شده است که کره‌های مکشوفه پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضائی مربوطه شد.

دستگیری سارق محتویات داخل خودرو در اهر

فرمانده انتظامی شهرستان اهر از دستگیری سارق حرفه‌ای محتویات داخل خودرو با ۴ فقره کشف سرقت خبر داد.

سرهنگ حسین عبدی در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو در سطح شهرستان، بررسی موضوع در دستورکار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی مطرح کرد: ماموران با انجام اقدامات فنی، پلیسی و تحقیقات تخصصی موفق به شناسایی هویت متهم و مخفیگاه وی شدند که طی یک عملیات منسجم و غافلگیرانه متهم در مخفیگاه خود دستگیر و جهت تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی منتقل شد.

وی افزود: متهم در تحقیقات فنی صورت گرفته به چهار فقره سرقت محتویات داخل خودروهای پارک شده در محلات خلوت اعتراف، که مقادیری از اموال مسروقه از جمله فلش، ضبط صوت و … از مخفیگاه وی کشف و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

به گزارش تایسی نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس استان آذربایجان شرقی، فرمانده انتظامی شهرستان اهر در پایان از مشارکت و همکاری خوب مردم با پلیس قدردانی و از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرقانونی و مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گریز، مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اعلام تا نسبت به دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.