دیدار دانش‌آموزان نخبه رای اولی با استاندار آذربایجان شرقی
دیدار دانش‌آموزان نخبه رای اولی با استاندار آذربایجان شرقی

دیدار دانش‌آموزان نخبه رای اولی با استاندار آذربایجان شرقی تایسیز نیوز/ آذربایجان شرقی دانش آموزان نخبه رای اولی بسیج دانش‌آموزی استان با استاندار آذربایجان شرقی، دیدار کردند. مالک رحمتی، چهارشنبه نهم اسفند ماه در دیدار دانش‌آموزان نخبه بسیج دانش‌آموزی استان، اظهار کرد: طرح پرسش و سوال از ویژگی‌های یک جوان است و دانش‌آموزان و نخبگان […]

دیدار دانش‌آموزان نخبه رای اولی با استاندار آذربایجان شرقی

دیدار دانش‌آموزان نخبه رای اولی با استاندار آذربایجان شرقی

تایسیز نیوز/ آذربایجان شرقی دانش آموزان نخبه رای اولی بسیج دانش‌آموزی استان با استاندار آذربایجان شرقی، دیدار کردند.

مالک رحمتی، چهارشنبه نهم اسفند ماه در دیدار دانش‌آموزان نخبه بسیج دانش‌آموزی استان، اظهار کرد: طرح پرسش و سوال از ویژگی‌های یک جوان است و دانش‌آموزان و نخبگان باید به مرحله‌ای برسند که هر فعلی را با سوال، جواب و اقناع انجام دهند.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: اگر جوانی برای سوال خود جوابی پیدا نکند، موج او را خواهد برد، اما اگر طرح سوال کرد و برای آن جوابی یافت و اقناع شد، در مسیری که برایش طراحی شده است، موفق خواهد شد.

نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی ادامه داد: جوان یعنی زندگی و هر فرد در سه مرحله از دوران زندگی خود دست به انتخاب‌های مهم می زند که عبارت از زندگی شخصی، زندگی خانوادگی و زندگی اجتماعی است.

رحمتی خطاب به حاضرین در جمع تاکید کرد: اگر نمی توانید برای چراها جواب داشته باشید، پرس و جو کنید و پاسخ اقناع کننده برای آن پیدا کنید تا بتوانید به انسان موفقی تبدیل شوید.

وی گفت: در زندگی باید سبک و روش انتخاب کردن را بیاموزید تا بتوانید انتخاب‌های درستی داشته باشید.
شما باید در زندگی شخصی و خانوادگی خود دست به انتخاب‌های آگاهانه، با مطالعه و همراه با پرسشگری بزنید تا انسان‌های موفقی شوید.

رحمتی ادامه داد: اگر در جوانی، انتخاب‌گری و نحوه انتخاب را درست انجام دهید، در زندگی شخصی و خانوادگی و به طریق اولی در زندگی اجتماعی و جامعه مدنی به موفقیت خواهید رسید و این مسیر باید از زمان ورود به مدرسه شروع شود.

وی تاکید کرد: با وجود اختلاف نظر در تعریف موفقیت، همه جوانان به دنبال موفقیت در زندگی خود و در حوزه‌های مختلف هستند و چیزی که در این زمان به شما کمک خواهد کرد تا به اهداف خود برسید، مطالعه هدفمند است.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: اگر می خواهید در زندگی شخصی، خانوادگی یا اجتماعی اهل انتخاب‌های صحیح باشید، باید به خود ارزش بدهید و مسیر انتخاب گری را بشناسید؛ اگر در وجود انسان دغدغه‌مندی، آرمان گرایی، رویا و اهداف بلند نباشد، موفق نخواهد شد.

رحمتی اشاره ای به انتخابات ۱۱ اسفند کرد و اظهار کرد: هر انسانی به دنبال رشد و پیشرفت می‌باشد و خواسته جوانان این است که این کشور پیشرفت کند و مولفه‌های زندگی در آن ارتقا باید.

رحمتی ادامه داد: اگر مردم صحنه را خالی کنند و تصمیم سازی نکنند، آن وقت دیگران برای آن‌ها تصمیم خواهند گرفت. اینکه جوانان در این اندیشه باشند که خودشان باید سرنوشت کشور را تعیین کنند، یک موضوع کاملا عقلی است.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در شرایطی است که برای ما بستر انتخاب را فراهم کرده و تمام آحاد مردم می‌توانند رای دهند.

وی تاکید کرد: تمام اهداف، آمال و آرزوها باید در قانون متبلور شود و هر کسی در هر جایگاهی از استاندار تا بخشدار، شهردار، رئیس اداره و معلم و به آن چیزی عمل خواهد کرد که در کشور قانون شده است.

رحمتی ادامه داد: ریل حرکت جامعه در مجلس تعیین می‌شود و مدیران مجری این قوانین هستند.

وی در ادامه این سوال را مطرح کرد که اگر فردی به مجلس برود که مصلحت جامعه را تشخیص ندهد و نسبت به پیشرفت، تولید و اصلاح جامعه، دغدغه‌ای نداشته باشد، چگونه می‌تواند قانون‌گذاری کند؟

استاندار آذربایجان شرقی در پایان گفت: امروز هر جوان به تنهایی باید یک رسانه باشد و در مسیر جهاد تبیین و آگاهی بخشی جامعه گام بردارد.

حدود ۴۳ هزار نفر دانش‌آموز رای اولی در استان، وجود دارد که ۱۰ نفر از دانش‌آموزان رای اولی آذربایجان شرقی به گفت‌وگو با استاندار نشسته و از اشتیاق و انتظار وصف نشدنی خود برای شرکت در انتخابات گفتند.

یکی از دانش‌آموزان، ضمن قدردانی از استاندار برای نشستن پای صحبت‌های رای اولی‌ها، گفت: متاسفانه در رسانه و فضای مجازی برای تبیین فعالیت‌های انقلابی و تربیتی برنامه‌ی مناسب و کافی وجود ندارد و باید این مسئله با برنامه‌ریزی بهتری، انجام گیرد.

 دانش‌آموز دیگری خود را به عنوان یک دهه هشتادی و آینده ساز کشور معرفی کرده و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری از تلاش خود برای دعوت همه رای اولی‌ها برای شرکت در انتخابات گفت. به گفته این دانش‌آموز رای اولی، برخی دانش‌آموزان محل تحصیلش، از مسائل اقتصادی گله‌مند هستند.

یک دانش‌آموز دیگر نیز از ابراز نقش در تعیین آینده جامعه، احساس خرسندی کرده و گفت: من به عنوان دانش‌آموز رای اولی باید کسی را انتخاب کنم که در آینده خوب مملکت بهترین نقش را ایفا کند.

یکی دیگر از دانش‌آموزان رای اولی حاضر در دیدار با استاندار هم در ادامه تاکید کرد: باید زیرساخت‌های فرهنگی مناسب در جامعه و مدارس ایجاد شود و  لزوم شرکت در انتخابات برای نوجوان تبیین شود؛ اما متاسفانه این موضوع در سطح کشور مناسب پیگیری نمی‌گردد.

این دانش‌آموز رای اولی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: باید برای نوجوانان و ما شرایط و ویژگی‌های فرد اصلح نیز تبیین گردد.