رئیس  دانشگاه تبریز در آئین تجلیل از مدال آوران و قهرمانان ورزشی دانشگاه: هدف ما فراهم آوردن شرایط مناسب ورزشی برای تقویت روحیه دانشجویان است
رئیس  دانشگاه تبریز در آئین تجلیل از مدال آوران و قهرمانان ورزشی دانشگاه: هدف ما فراهم آوردن شرایط مناسب ورزشی برای تقویت روحیه دانشجویان است

آئین تجلیل از مدال آوران و قهرمانان ورزشی دانشگاه تبریز با حضور رئیس، اعضای هیأت رئیسه، مدیران واحدهای مختلف دانشگاه و همچنین تعداد کثیری از دانشجویان دانشگاه تبریز برگزار شد. به گزارش تایسیزنیوز، دکتر صفر نصراله‌زاده رئیس دانشگاه تبریز طی سخنانی در این آئین اظهار کرد: دانشجویان ورزشکار و قهرمان، نخبگان علمی و ورزشی دانشگاه […]

آئین تجلیل از مدال آوران و قهرمانان ورزشی دانشگاه تبریز با حضور رئیس، اعضای هیأت رئیسه، مدیران واحدهای مختلف دانشگاه و همچنین تعداد کثیری از دانشجویان دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش تایسیزنیوز، دکتر صفر نصراله‌زاده رئیس دانشگاه تبریز طی سخنانی در این آئین اظهار کرد: دانشجویان ورزشکار و قهرمان، نخبگان علمی و ورزشی دانشگاه هستند و همه‌ی شما باید تلاش کنید علاوه بر اینکه یادگیری قدرت تصمیم‌گیری سریع از طریق ورزش، جوانمردی و اخلاق در ورزش را نیز تمرین کنید.

وی با اشاره به فرآیند میزبانی دانشگاه تبریز از پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور، گفت: اسفند ماه سال ۱۴۰۰ دانشگاهی که میزبان این المپیاد بود، انصراف خود را اعلام کرد و ما میزبانی را برعهده گرفتیم و فقط با مدیریت جهادی و تلاش شبانه روزی همکاران می‌توانستیم در مدت زمان بسیار کوتاه، از این رویداد بزرگ میزبانی کنیم.

دکتر نصراله‌زاده خاطرنشان کرد: دانشگاه تبریز به منزله‌ی یک شهر بزرگ و درواقع خانه‌ی همه‌ی ما است و ما اساتید نیز اینجا آموزش می‌بینیم و همه‌ی شما دانشجویان فرزندان ما هستید وعلی‌رغم همه‌ی محدودیت‌ها، همه‌ی سعی ما این است که شرایط خوبی را برای شما عزیزان فراهم کنیم تا بتوانید با انجام ورزش، با روحیه‌ی خوب و بدن و تفکر سالم به کار علمی بپردازید و قله‌های ترقی را طی کنید.

توسعه‌ی امکانات دانشگاه و توسعه‌ی ورزش بین دانشگاهیان هدف اصلی معاونت دانشجویی است

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز نیز گفت: برگزاری پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در دانشگاه تبریز افتخار بزرگی بود که همه‌ی همکاران و عوامل اجرایی المپیاد در این افتخار سهیم هستند.

دکتر موسی رضائی ادامه داد: امروز میزبان مدال آوران و افتخار آفرینان دانشگاه تبریز در پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور، پنجمین و ششمین المپیاد ورزش‌های همگانی و بیست و ششمین جشنواره‌ی ورزشی دانشجویان دانشگاه تبریز هستیم و بیست و هفتمین جشنوراه نیز طی روزهای ۶ آبان الی ۶ مهرماه با شرکت ۵ هزار دانشجو در ۱۴ رشته‌ی پسران و ۱۲ رشته‌ی دختران برگزار خواهد شد. همچنین در طول چند روز اخیر مسابقات ورزشی «صامدون» مختص دانشجویان بین المللی ذیل کنگره‌ی ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی برگزار شد.

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز تاکید کرد: ما براساس برنامه‌ی راهبردی دانشگاه و بنا به دستور رئیس دانشگاه تبریز، دو هدف اصلی را در خصوص امر ورزش دانشجویان دنبال می‌کنیم. اولین هدف و برنامه‌ی ما توسعه‌ی امکانات و فضاهای ورزشی دانشگاه و دومین برنامه‌ی ما توسعه‌ی ورزش بین دانشگاهیان اعم از اساتید، کارکنان و دانشجویان است.

امکانات ورزشی دانشگاه تبریز بی بدیل هستند

مدیر تربیت بدنی دانشگاه تبریز نیز اظهار کرد: مدیریت تربیت بدنی دانشگاه تبریز اماکن ورزشی دانشگاه را با محوریت دانشجویان و در دو بخش ورزش خوابگاهی (خوابگاه‌های ولیعصر(عج)، شهدا و فجر) و اماکنی چون استادیوم، ژیمنازیوم و مجموعه‌ی ورزشی شهدا تقسیم بندی کرده است که هرکدام از این اماکن جزو امکانات بی‌بدیل دانشجویی محسوب می‌‍‌شود.

دکتر محمد رسول خدادادی ادامه داد: مدیریت تربیت بدنی دانشگاه، همزمان با هفته‌ی تربیت بدنی برنامه‌های متنوعی را در نظر گرفته است که یکی از این برنامه‌ها برگزاری بیست و هفتمین جشنواره‌ی ورزشی دانشجویان می‌باشد که آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات انتخابی تیم‌های ورزشی دانشگاه، برگزاری مسابقات ورزشی در هفته‌ی خوابگاه‌ها، حضور در مسابقات کشوری، جشنواره‌ها و المپیادها، از دیگر برنامه‌های مدیریت تربیت بدنی دانشگاه تبریز به شمار می‌رود.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه تبریز همچنین یادآور شد: امسال افتخار بزرگی نصیب دانشگاه تبریز شد و تیم فوتسال دختران دانشگاه به نمایندگی از کشورمان در فستیوال ورزشی دانشجویی روسیه حضور پیدا کرد و برای اولین بار پرچم بین المللی ورزشی دانشگاه تبریز نیز در این مسابقات به اهتزاز درآمد و مصمم هستیم در صورت اعلام آمادگی هرکدام از تیم‌های ورزشی دانشجویان در سایر مسابقات بین المللی ورزشی دانشجویی در سال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ نیز حضور پیدا کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از دیگر برنامه‌های مدیریت تربیت بدنی می‌توان به برگزاری مسابقات ورزشی «صامدون» ویژه‌ی دانشجویان بین المللی در ذیل کنگره‌ی ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی، برگزاری اردوهای تفریحی مختص فرزندان کارکنان و اساتید و برگزاری مسابقات ورزشی ویژه‌ی کارکنان و اساتید اشاره کرد.

دکتر خدادادی در خاتمه از همه‌ی دانشجویان خواست تا علاوه بر شرکت در فعالیت‌های ورزشی، همکلاسی‌ها و هم خوابگاهی‌های خود را نیز به امر ورزش تشویق کنند.

براساس این گزارش، تجلیل از مدال آوران و قهرمانان ورزشی دانشگاه تبریز در چهار رویداد « پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در تبریز»، «پنجمین و ششمین المپیاد ورزش‌های همگانی در اراک و شهرکرد» و «بیست و ششمین جشنواره‌ی ورزشی دانشجویان دانشگاه تبریز، اهدای پیراهن تیم ملی فوتبال ایران به رئیس دانشگاه تبریز، اجرای سرود و آئین سنتی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.