راه شهدای خدمت مشارکت مردم در انتخابات است
راه شهدای خدمت مشارکت مردم در انتخابات است

امام جمعه موقت تبریز: راه شهدای خدمت مشارکت مردم در انتخابات است تایسیز نیوز- امام جمعه موقت تبریز گفت: برای تداوم راه شهدای خدمت اصل بر مشارکت مردم در انتخابات بوده و باید بهترین دولت از دید مردم تشکیل یابد. حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مطهری‌اصل در جلسه هم اندیشی انتخاباتی که با حضور علمای شاخص آذربایجان […]

امام جمعه موقت تبریز:

راه شهدای خدمت مشارکت مردم در انتخابات است

راه شهدای خدمت مشارکت مردم در انتخابات است

تایسیز نیوز- امام جمعه موقت تبریز گفت: برای تداوم راه شهدای خدمت اصل بر مشارکت مردم در انتخابات بوده و باید بهترین دولت از دید مردم تشکیل یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مطهری‌اصل در جلسه هم اندیشی انتخاباتی که با حضور علمای شاخص آذربایجان شرقی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به مدت زمان کم باقیمانده به برگزاری انتخابات، نظر اصلی ما، ارتقای مشارکت مردم در انتخابات است.

وی ادامه داد: فضای معنوی که پس از شهادت شهدای عزیز خدمت در بین مردم حاکم بوده و دید مردم را برای انتخاب مسئول اصلح خود گشوده است باید حفظ شود تا با همراهی یکدیگر بتوانیم به حضور حداکثری مردم در انتخابات برسیم.

مردم برای شهدای خدمت سنگ تمام گذاشتند

حجت الاسلام علی فقیه، رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی نیز با اشاره به حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع، تدفین و بزرگداشت شهدای خدمت، اظهار کرد: مردم با حضور خود سنگ تمام گذاشتند و امیدواریم که توانسته باشیم دینی که برای بدرقه این عزیزان بر گردن ما بوده را ادا کرده‌باشیم.

وی با اشاره به آشنایی و رفاقت ۴۵ ساله خود با شهید آیت الله آل هاشم، امام جمعه فقید تبریز، گفت: در این سال‌ها قدم به قدم با ایشان زندگی کرده‌ام. خلا نبودشان برایمان بسیار سنگین است. وجود آن شهید بزرگوار ، اعتبار و ارزشی برای روحانیت و جامعه ما بود و رای حداکثری که مردم استان در انتخابات خبرگان رهبری به ایشان دادند، بر این ارزش افزود.

وی با بیان این‌که تلاش می‌کنیم تا فعالیت‌های دفتر و بیت نماینده ولی فقیه در استان به قوت خود حفظ شود و خللی در برگزاری‌ برنامه‌ها ایجاد نشود، گفت: نظراتی که در این جلسه مطرح می‌شوند، جمع بندی و استفاده خواهد شد و این جلسه هم اندیشی در آینده ادامه دار خواهد بود.

حجت الاسلام حسین ایمانی، رئیس شورای وحدت آذربایجان شرقی نیز با دعوت نیروهای انقلابی برای وحدت و مدنظر قرار دادن ویژگی‌های شهید جمهور برای انتخاب بهترین گزینه ریاست جمهوری، گفت: نیروهای انقلابی امروز بیش از پیش به کنار هم بودن و وحدت نیاز دارند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: باید از ورود به حواشی اجتناب کرد.

حجت الاسلام عبدالرحیم سرایی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا نیز شناسایی عوامل پیشران و تقویت کننده انتخابات پیش رو و پدید آمدن فضای عاطفی مثبت و همدلی پس از شهادت و فراهم کردن زمینه بهره گیری از آن برای برگزاری باشکوه انتخابات را از جمله نکات قابل توجه دانست و گفت: باید فضای انتخاباتی در محافل روستاها و شهرهای استان تا روز انتخابات داغ نگه داشته شود.

وی، افزایش اعتبار کشور در سطح داخلی و خارجی پس از عملیات وعده صادق، امکان افزایش امید و جلب اعتماد جامعه برای رفع مشکلات با بازخوانی پروژه عملکرد شهید جمهور، امکان ترمیم بی اعتمادی نسبت به کارگزاران و مسئولان با روایت و تصویرسازی از شهید جمهور را از جمله ظرفیت‌های موجود دانست که نیاز به توجه دارند.

سرایی برای بهبود این چالش‌ها در شرایط فعلی نیز گفت: قرارگاه‌های جهاد تبیین برای سیاست گذاری، هماهنگی و نظارت راهبردی انتخابات پیش رو باید در استان شکل بگیرد و نهضت‌های روشنگری برنامه ریزی و اجرا شوند.

وی همچنین به مشکل ضعف در تولید محتوا در بستر فضای مجازی اشاره کرد.

حجت الاسلام حسین نوبری از اساتید حوزه و دانشگاه نیز گفت: انتظار از علما و روحانیون، عمل به وظیفه تبیین در مقابله با دشمن و جلوگیری از سواستفاده تبلیغاتی است که از الان شروع کرده‌اند.

وی بر لزوم تبیین مواردی چون حضور در انتخابات نشانه پشتوانه نظام جمهوری اسلامی، احساس مسئولیت مردم در ادای دین شرعی و قانونی، مردمی بودن نظام و عزت و سربلندی کشور به دنبال شرکت مردم در انتخابات تاکید کرد.

در این جلسه تعدادی از روحانیون و علمای استان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و پیشنهاداتی برای عملی ساخت جهاد تبیین برای انتخابات پیش رو ارائه دادند.

این جلسه، نخستین جلسه رسمی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی است که پس از شهادت شهدای خدمت و شهادت آیت الله آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز برگزار شد.