رشد دو برابری صدور پروانه اکتشاف معدن در آذربایجان‌ شرقی
رشد دو برابری صدور پروانه اکتشاف معدن در آذربایجان‌ شرقی

رشد دو برابری صدور پروانه اکتشاف معدن در آذربایجان‌ شرقی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی خبر داد: در ۹ماه نخست امسال ۶۶ فقره پروانه اکتشاف معدن با مساحت ۸۸۴ کیلومتر مربع صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر رشد یافته است. به گزارش تایسیز نیوز به نقل از ایسنا، […]

رشد دو برابری صدور پروانه اکتشاف معدن در آذربایجان‌ شرقی

عظمائی

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی خبر داد: در ۹ماه نخست امسال ۶۶ فقره پروانه اکتشاف معدن با مساحت ۸۸۴ کیلومتر مربع صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر رشد یافته است.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از ایسنا، محمدجعفر عظمائی در گفت‌وگو با خبرنگاران تاکید کرد: دو برابر شدن صدور پروانه اکتشاف معدن، نشان دهنده افزایش فعالیت‌های پی‌جویی و اکتشاف معادن در راستای توسعه معادن و تکمیل زنجیره معادن است.

وی اظهار کرد: در ۹ماه نخست امسال ۳۴ فقره پروانه بهره‌برداری معدن (بهره‌برداری از معدن جدید)، با سرمایه‌گذاری حدود ۱۰۶ میلیارد تومان و اشتغال ۱۳۵نفر در استان صادر شده‌ که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۶ درصد رشد یافته است.

عظمائی خاطرنشان کرد: در ۹ماه امسال ۲۱ فقره گواهی کشف معدن با مساحت ۹۸ کیلومتر مربع صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل سه برابر رشد یافته که این موضوع نیز افزایش علاقه‌مندی برای توسعه فعالیت‌های معدنی در استان را نشان می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، وی از احیا و فعال‌سازی ۱۰معدن در ۹ماهه نخست امسال خبر داد و افزود: امسال حدود ۱.۴ همت (هزار میلیارد تومان) حقوق دولتی معادن وصول شده است.