رفع تنش آبی در ۳۵۰ روستای آذربایجان‌شرقی
رفع تنش آبی در ۳۵۰ روستای آذربایجان‌شرقی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: تا پایان سالجاری، در راستای اجرای طرح جهادی، تنش آبی بیش از ۲۵۰ روستا برطرف می‌شود. به گزارش تایسیز نیوز، محمد خانی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مرحله نخست اجرای طرح جهادی آبرسانی به روستاهای استان، ۲۵۵ روستا در اولویت قرار گرفته اند که […]

رفع تنش آبی در ۳۵۰ روستای آذربایجان‌شرقیمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: تا پایان سالجاری، در راستای اجرای طرح جهادی، تنش آبی بیش از ۲۵۰ روستا برطرف می‌شود.

به گزارش تایسیز نیوز، محمد خانی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مرحله نخست اجرای طرح جهادی آبرسانی به روستاهای استان، ۲۵۵ روستا در اولویت قرار گرفته اند که با ۷۰۰میلیارد تومان در دست اجراست و در مرحله بعدی به ۵۵۰ روستا آبرسانی می شود.

وی اجرای طرح‌های محرومیت زدایی در مناطق روستایی را با مشارکت بسیج سازندگی مثبت ارزیابی کرد و گفت: تلاش می‌شود در سال جاری بسیاری از روستاهای آذربایجان شرقی مشکل کم آبی نداشته باشند.

خانی گفت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم، موضوع آبرسانی به روستاها مورد توجه جدی قرار گرفته است تا آنجا که طبق برنامه ارائه شده وزیر نیرو به مجلس شورای اسلامی، میزان پوشش آبرسانی روستایی و جمعیت بهره‌مند در انتهای دولت سیزدهم باید به رقم ۹۰ درصد برسد و اقدامات انجام شده در استان نیز در این راستا قرار دارد.

حدود ۲ هزار و ۷۰۰ روستا در آذربایجان‌شرقی وجود دارد که یک میلیون و ۱۳۷ نفر از جمعیت استان را در خود جای داده اند و از این تعداد بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ روستا دارای آب لوله کشی و نزدیک به ۸۵ درصد جمعیت روستاها زیر پوشش آب و فاضلاب هستند.

خانی همچنین به اجرای طرح تامین آب پایدار برای ۱۷ شهر با ۲ هزار۲۰۰ میلیارد تومان اشاره کرد و گفت: امسال برای افزایش میزان تامین آب شرب پایدار تبریز ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود که شامل حفر چاه، اجرای خط انتقال و ساخت مخزن تامین آب است.

وی اضافه کرد: در مجموع یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح های آبرسانی و پایدار کردن جریان آب در لوله ها در شهرها و روستای های استان هزینه خواهد شد.