زنان باید در پیام‌رسانی واقعه غدیر نقش‌آفرینی کنند
زنان باید در پیام‌رسانی واقعه غدیر نقش‌آفرینی کنند

مام جمعه تبریز: زنان باید در پیام‌رسانی واقعه غدیر نقش‌آفرینی کنند نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه زنان با توجه به جایگاه مادری و تربیتی خود باید در پیام‌رسانی واقعه غدیر نقش‌آفرینی کنند، گفت: غدیر یکی از مهمترین و تایثرگذارترین رویدادهای تاریخ اسلام است. به گزارش تایسیز نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده […]

مام جمعه تبریز:

زنان باید در پیام‌رسانی واقعه غدیر نقش‌آفرینی کنند

زنان باید در پیام‌رسانی واقعه غدیر نقش‌آفرینی کنند

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه زنان با توجه به جایگاه مادری و تربیتی خود باید در پیام‌رسانی واقعه غدیر نقش‌آفرینی کنند، گفت: غدیر یکی از مهمترین و تایثرگذارترین رویدادهای تاریخ اسلام است.

به گزارش تایسیز نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز، ۱۳ تیرماه، در همایش بانوان غدیری تبریز، با بیان اینکه زنان با توجه به جایگاه مادری و تربیتی خود باید در پیام‌رسانی واقعه غدیر نقش‌آفرینی کنند، اظهار کرد: واقعه غدیر یکی از مهمترین و تایثرگذارترین رویدادهای تاریخ اسلام است که باید به نحو شایسته و مقتضی درباره آن تبیین شود و در این میان نقش زنان بسیار مهم و تعیین‌کننده است.

وی به بروز و ظهور استعدادهای زنان بعد از رسالت پیامبر(ص) و دوران ولایت در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی اشاره کرد و افزود: بر اساس اسناد و سوابق تاریخی متقن بیشترین و متنوع‌ترین حضور زنان در صحنه‌های اجتماعی در عصر ولایت بوده است.

آل‌هاشم ادامه داد: با آغاز رسالت پیامبر اکرم(ص) کسب علم و دانش و نیز حضور بانوان در جامعه اسلامی از انحصار مردان خارج شد و زنان توانستند با قدرت و همت خود وارد عرصه‌های علمی شده و حتی از مردان هم پیش گرفتند که امروز شاهد و ناظر این اتفاقات در ایران خودمان هستیم.

امام جمعه تبریز، با اشاره به نقش بی‌مانند زنان در پیام‌رسانی واقعه غدیر برای روشن شدن اذهان عمومی و خانواده‌ها، یادآور شد: زنان بسیاری با شناخت جایگاه ولایت پیام و اندیشه غدیر را منتقل کردند که در میان آن‌ها نقش حضرت زهرا بی‌بدیل بود و زنان امروز نیز باید مرام و شیوه زندگی آن حضرت را دنبال کنند.