زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا، مسئولیتی همگانی است
زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا، مسئولیتی همگانی است

زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا، مسئولیتی همگانی است تایسیز نیوز – نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا، این رستگارانی که در راه حفظ دین و تمامیت ارضی از هستی خود گذشتند؛ مسئولیتی همگانی است. به گزارش تایسیز نیوز، آیت الله سید محمد علی آل هاشم پس از […]

زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا، مسئولیتی همگانی است

تایسیز نیوز – نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا، این رستگارانی که در راه حفظ دین و تمامیت ارضی از هستی خود گذشتند؛ مسئولیتی همگانی است.

به گزارش تایسیز نیوز، آیت الله سید محمد علی آل هاشم پس از افطار سومین روز ماه مبارک رمضان در یادواره شهدای شهرستان لیلان با اشاره به اهمیت برگزاری این رویداد گفت ؛ یادواره‌های شهدا باید الهام بخش فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت و بازگو کننده رشادت و مجاهدت فرزندان برومند ملتی باشد که با همه هستی خود از کیان نظام مقدس اسلامی و ارزش‌ها و اعتقادات دفاع کردند.

امام جمعه تبریز زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا را مسئولیتی همگانی دانست و افزود: برگزاری یادواره های شهدا باید به صورت منظم با فاصله های زمانی نه چندان طولانی برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: شهید تنها متعلق به گروه و دسته و قوم خاصی نیست و همه آحاد جامعه وامدار شهیدان هستند.

وی اهتمام به برپایی مجالس و محافل مرتبط با نام شهید را سنتی حسنه و رسالتی دینی عنوان کرد و گفت: وظیفه ملی و انسانی ایجاب می کند در مسیر تکریم و تمجید شهدا در فضای بصری، اجتماعی و رسانه‌ای، بهترین و ماندگارترین کارها انجام شود.

نماینده ولی فقیه در استان اثربخشی برنامه های فرهنگی را مهم عنوان کرد و گفت: مجلس شهید نباید تنها یک مجلس و مراسم گرامیداشت باشد بلکه باید همچون خود شهید، زنده و پویا بوده و منجر به تحول روحی، معنوی و اجتماعی در حاضرین شود.

امام جمعه تبریز در پایان صحبت های خود، ثبت خاطرات رزمندگان اسلام و وصیتنامه‌های شهدا ، تولید آثار هنری و مردمی بودن یادواره‌ را از الزامات دانست و اظهار کرد ؛ یادواره‌ها پل ارتباطی بین نسل‌های گذشته، حال و آینده هستند.

لیلان در ۱۶۰ کیلومتری جنوب غرب تبریز واقع است و اردیبهشت امسال از شهرستان ملکان منفک و تبدیل به شهرستان شد.