سارق ۲۰ میلیاردی خودرو در تبریز بازداشت شد
سارق ۲۰ میلیاردی خودرو در تبریز بازداشت شد

رئیس پلیس آگاهی استان: سارق ۲۰ میلیاردی خودرو در تبریز بازداشت شد تایسیز نیوز -رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی از دستگیری سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار خودرو و کشف ۵ فقره سرقت به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در تبریز خبر داد. سرهنگ محمدتقی سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: در پی افزایش وقوع سرقت […]

رئیس پلیس آگاهی استان:

سارق ۲۰ میلیاردی خودرو در تبریز بازداشت شد

تایسیز نیوز -رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی از دستگیری سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار خودرو و کشف ۵ فقره سرقت به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در تبریز خبر داد.

سرهنگ محمدتقی سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: در پی افزایش وقوع سرقت خودرو که موجب ایجاد نارضایتی در بین شهروندان شده بود، موضوع شناسایی و دستگیری سارقین به صورت ویژه در دستورکار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: پس از وصول پرونده سرقت خودروهای پراید به پلیس آگاهی استان، با حضور در صحنه‌های جرم و بررسی شیوه و شگردهای مجرمین تحقیقات میدانی موفق به شناسایی هویت اصلی متهم شدند.

وی ادامه داد: کاراگاهان پس از اقدامات گسترده فنی و اطلاعاتی موفق به شناسایی محل اختفاء متهم شده و با اخذ مجوز از مرجع قضایی طی یک عملیات منسجم پلیسی اقدام به دستگیر متهم و دلالت وی به مقر پلیس آگاهی شد.

رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی مطرح کرد: هر چند متهم در ابتدا منکر بزه‌های ارتکابی بوده و لیکن پس از ارائه دلایل و مدارک مستند و مستدل در بازجویی‌های فنی و تخصصی به ناچار لب به اعتراف گشوده و به سرقت پنج فقره خودروی پراید اعتراف کرد و با راهنمایی متهم، مالخر اموال مسروقه که دارای سوابق کیفری متعدد بوده شناسایی و دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه خودروهای سرقتی نیز کشف و پس از طی فرایند قانونی تحویل مالباختگان داده شد، بیان کرد: متهم پس از بازسازی سرقت‌ها به مراجع قضایی تحویل و با صدور قرار تامین متناسب روانه زندان شد.

کلاهبرداری ۲ میلیارد ریالی در پی دانلود همراه بانک جعلی در آذربایجان شرقی

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از عودت ۲ میلیارد ریال به حساب شهروندی خبر داد که با کلیک بر روی لینکی، اقدام به نصب همراه بانک جعلی کرده بود.

سرهنگ اکبر محمدجعفری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان و با ارائه شکوائیه، عنوان نمودند که از حساب بانکی‌شان برداشت غیرمجاز صورت گرفته است.

وی تشریح کرد: در بررسی‌های اولیه مشخص شد، شاکی در فضای مجازی به دنبال دانلود و نصب همراه بانک یکی از بانک‌ها بوده که با کلیک بر روی لینک جعلی، نرم‌افزار مخرب را بر روی تلفن همراه خود نصب‌ کرده و بدین صورت مبلغ ۲ میلیارد ریال از حساب وی برداشت می‌شود.

وی بیان کرد: در راستای احقاق حق این شهروند بزه دیده، کارشناسان پلیس فتا بلافاصله موضوع را در دستورکار خود قرار داده و در سریع‌ترین زمان ممکن و پس از هماهنگی با مقام قضائی و با بهره‌گیری از روش‌های علمی و تخصصی اقدامات لازم را در این خصوص انجام دادند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در ادامه از عودت وجه به حساب شاکی خبر داد و گفت: کارشناسان پلیس فتا بعد از طی روال قانونی، تمامی مبلغ برداشتی به حساب شاکی عودت داده شد و پرونده جهت ادامه رسیدگی به مراجع قضائی ارسال شد.

وی تاکید کرد: کاربران برای دانلود و نصب همراه بانک مورد نیاز خود صرفا از سایت رسمی بانک مربوطه اقدام کرده و علاوه بر اینکه برنامه‌های کاربردی را از مارکت‌های نرم‌افزاری معتبر دریافت می‌کنند، حتما از صحت آدرس وارد شده در هنگام جستجو در مرورگرها اطمینان حاصل کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هموطنان در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجهه شدند مراتب را از طریق شماره ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گزارش کنند.

کشف انبار لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در تبریز

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از کشف انبار لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق به تعداد ۲ هزار و ۳۹۰ عدد به ارزش ۱۰ میلیارد ریال خبر داد.

سردار علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران مطرح کرد: در پی کسب خبری مبنی بر دپوی لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در سطح شهرستان تبریز، موضوع بلافاصله در دستورکار ماموران پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی به محل مراجعه و پس از شناسایی از محل تعداد ۲ هزار و ۳۹۰ عدد انواع لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق فاقد مجوز توقیف که طبق نظر کارشناسان ارزش کالاها ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است، کشف شد.

وی با بیان اینکه در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و تعداد یک نفر متهم تحویل مراجع قضایی شد، تشریح کرد: پدیده قاچاق علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور زمینه‌ساز جرائم دیگری در سطح جامعه است که مقابله با آن از اولویت‌های اصلی پلیس به شمار می رود.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده موضوعات مشابه سریعا به شماره تلفن ۰۹۶۳۰۰ سامانه خبری پلیس امنیت اقتصادی و ۱۱۰ مرکز فوریت‌های پلیس اطلاع دهند.

دستگیری سارق خانه باغ‌ها و مالخر در ملکان

فرمانده انتظامی شهرستان ملکان از دستگیری سارق حرفه‌ای خانه باغ‌های شهرستان ملکان با اعتراف به ۱۹ فقره سرقت و دستگیری مالخر و کشف اموال مسروقه خبر داد.

سرهنگ عادل ولیزاده در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت از خانه باغ‌های اطراف شهرستان، موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموارن پلیس آگاهی پس از انجام اقدامات پلیسی، یک سارق سابقه‌دار را در این خصوص شناسایی و با هماهگی قضایی در عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی مطرح کرد: این سارق در مواجهه با اسناد و مدارک موجود به ۱۹ فقره سرقت اقلام و وسایل خانه باغ اعتراف کرد.

به گزارش تایسیز نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس استان آذربایجان شرقی، فرمانده انتظامی شهرستان ملکان با اشاره به دستگیری یک نفر مالخر، کشف مقادیری اموال مسروقه در این خصوص، تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی و معرفی متهمان به مراجع قضائی از شهروندان خواست: برای پیشگیری از سرقت به طور مستمر از خانه باغ‌ها سرکشی کنند و ضمن گماردن نگهبان از دوربین‌های مداربسته، حفاظ و قفل‌های مناسب استفاده کنند.