سامانه بارشی از روز شنبه وارد جو آذربایجان‌شرقی می‌شود
سامانه بارشی از روز شنبه وارد جو آذربایجان‌شرقی می‌شود

سامانه بارشی از روز شنبه وارد جو آذربایجان‌شرقی می‌شود تایسیز نیوز- رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: سامانه بارشی از روز شنبه هفته آینده وارد جو استان می شود. «محمد امیدفر» افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی، فعالیت این سامانه بارشی موجب ابرناکی، رگبار باران، غرش آذرخش، وزش باد به نسبت […]

سامانه بارشی از روز شنبه وارد جو آذربایجان‌شرقی می‌شود

سامانه بارشی از روز شنبه وارد جو آذربایجان‌شرقی می‌شود

تایسیز نیوز- رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: سامانه بارشی از روز شنبه هفته آینده وارد جو استان می شود.

«محمد امیدفر» افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی، فعالیت این سامانه بارشی موجب ابرناکی، رگبار باران، غرش آذرخش، وزش باد به نسبت شدید و در برخی نواحی نفوذ یا خیزش گرد و خاک می شود.

وی اظهار کرد: بر این اساس، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها و بارش تگرگ در ارتفاعات و نواحی سردسیر استان وجود دارد.

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از امروز تا روز شنبه گذر امواج فرعی تراز میانی جو و شرایط فصلی و محلی در ساعات بعد از ظهر موجب افزایش ابر و وزرش باد به نسبت شدید و در برخی نواحی رگبار باران و غرش آذرخش می شود.

امیدفر، ادامه داد: با توجه به وزش باد به نسبت شدید در برخی نواحی استان، برای جلوگیری از سقوط یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه های سبک، انجام اقدامات پیشگیرانه برای محکم کردن سازه های سبک، تابلوهای تبلیغاتی و سقف گلخانه ها، عدم پارک خودروها در کنار درختان و توجه کشاورزان به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی استان ضروری است.

وی یادآور شد: از لحاظ شرایط دمایی نیز در روزهای آینده، دما به صورت نسبی در استان افزایش می یابد.