سفرهای پیشواز نوروز در آذربایجان شرقی پنج درصد افزایش یافت
سفرهای پیشواز نوروز در آذربایجان شرقی پنج درصد افزایش یافت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی: سفرهای پیشواز نوروز در آذربایجان شرقی پنج درصد افزایش یافت تایسیز نیوز – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در طول سه روز گذشته و از ۲۴ اسفند تا صبح امروز ۲۷ اسفند، پنج درصد سفرهای جاده ای در استان افزایش یافته است. «اورجعلی علیزاده»، […]

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی:

سفرهای پیشواز نوروز در آذربایجان شرقی پنج درصد افزایش یافت

تایسیز نیوز – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در طول سه روز گذشته و از ۲۴ اسفند تا صبح امروز ۲۷ اسفند، پنج درصد سفرهای جاده ای در استان افزایش یافته است.

«اورجعلی علیزاده»، روز یکشنبه در حاشیه آغاز پویش «چشم به راهیم» ۱۴۰۳ در گفت و گو با خبرنگار اعلام کرد: بیشترین ورودی و خروجی به استان در سه روز گذشته از مسیرهای میاندوآب به ملکان، مشکین شهر به اهر، نیر به سراب و آزادراه پیامبر اعظم ( تبریز – زنجان ) است.

وی با بیان اینکه طرح نوروزی راهداری از ۲۵ اسفند آغاز شده است و تا ۱۵ فروردین سال آینده ادامه می یابد، افزود: در استان ۱۴ پایانه مسافری در ایام تعطیلات نوروزی برای ارایه خدمات به مسافران فعال خواهند بود.

وی با اعلام اینکه ۶۰۰ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل جاده ای این استان در ایام تعطیلات نوروزی به مسافران درون و برون استانی خدمات ارایه می‌کنند، اظهار کرد: از مجموع اتوبوس های ناوگان حمل و نقل مسافری، ۳۰۰ دستگاه اتوبوس برای سفرهای برون استانی در نظر گرفته شده و عمده سفرهای برون استانی مربوط به تهران و مشهد بوده و روزانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ اتوبوس با ظرفیت جابجایی حدود سه هزار و ۵۰۰ مسافر در این مسیرها حرکت می کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه فروش بلیت برای مسافران در ایام نوروز به صورت حضوری و اینترنتی انجام می شود، گفت: ارایه خدمات بهینه به مسافران و تامین ایمنی سفر از اولویت های مهم این اداره کل در طول سال و به ویژه ایام نوروز است.

علیزاده، اعلام کرد: برای تامین آسایش و رفاه مسافران نوروزی، ۵۴ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در استان فعال است و امروز نیز سه مجتمع خدمات رفاهی در جاده تبریز – خواجه، جاده قدیم تبریز – بستان آباد و کنارگذر شهید باکری برای ارایه خدمات به مسافران وارد چرخه خدمات راهداری می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: ۸۰۰ دستگاه سنگین و نیمه سنگین نیز در ۷۲ راهدارخانه بین راهی با یک هزار و ۲۰۰ پرسنل به صورت شبانه روزی آماده ارایه خدمات به ترددکنندگان جاده ای در استان هستند.

علیزاده، افزود: خط کشی و لکه گیری جاده ها در استان ادامه دارد و تاکنون ۲۵۰ کیلومتر خط کشی انجام و چهار هزار تن آسفالت برای لکه گیری استفاده شده است و ۲۲ تیم نیز در جاده ها در حال لکه گیری هستند.

وی اظهار کرد: تیم های جمع آوری پسماند جاده ها در استان فعال است و ۱۴ دستگاه چرثقیل استیجاری نیز در اختیار پاسگاه های پلیس راه قرار داده شده تا در صورت بروز تصادف برای جلوگیری از راهبندان استفاده شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: ۱۳۰ نقطه خطرآفرین و پرمخاطره در جاده های استان شناسایی شده و گروه های مشترک خدماتی و امدادی برای آرام سازی ترافیک به صورت نوبتی و شبانه روزی در این نقاط مستقر هستند.

پویش «چشم به راهیم» همزمان با سراسر کشور، امروز در استان آذربایجان شرقی راه اندازی شد و در قالب آن برنامه های فرهنگی، تفریحی و مسابقات تفریحی برای رفع خستگی رانندگان و همراهان آنان در راستای کاهش تصادفات جاده ای برگزار می شود.