سنجش کلاس اولی‌های سال آینده آغاز شد
سنجش کلاس اولی‌های سال آینده آغاز شد

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از آغاز سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی کلاس اولی‌های سال آینده خبر داد. به گزارش تایسیزنیوز، حمید طریفی حسینی معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور درباره سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان، اظهار کرد: سنجش […]

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از آغاز سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی کلاس اولی‌های سال آینده خبر داد.

به گزارش تایسیزنیوز، حمید طریفی حسینی معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور درباره سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان، اظهار کرد: سنجش کلاس‌ اولی‌های سال آینده آغاز شده است و خانواده‌ها می‌توانند برای تعیین نوبت به سامانه my.medu.ir مراجعه کنند.

وی ادامه داد: ۸۱۱ مجوز برای انجام سنجش کودکان در مراکز جامع سنجش، آموزش، توانبخشی و مداخله بهنگام رشدی و تربیتی صادر شده است.

طریفی حسینی درباره کودکانی که سنجش برای آنها انجام می‌شود، گفت: اولویت کودکان ۵ سال تمام هستند که سال آینده به کلاس اول می‌روند اما اگر والدین کودکان ۴ سال تمام مراجعه کنند هم سنجش انجام می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: پیشنهاد ما در مرحله اول، سنجش نوآموزانی است که در مراکز پیش‌دبستانی ثبت‌نام شده‌اند تا اگر نیاز به مداخله و راهنمایی است به مربی و خانواده‌ها، آموزش داده شود. 

به گزارش فارس، در طرح سنجش، ارزیابی‌های بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی حرکتی، اندازه‌گیری توده بدنی، قد، وزن، بیماری‌های جلدی (پوست و مو) و بیماری‌های نیازمند مراقبت‌های ویژه بررسی می‌شود.