سهمیه ایران برای مسابقات باشگاهی آسیا مشخص شد
سهمیه ایران برای مسابقات باشگاهی آسیا مشخص شد

سهمیه ایران برای مسابقات باشگاهی آسیا مشخص شد تایسیز نیوز- تعداد نمایندگان باشگاهی ایران برای حضور در مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا مشخص شد. به گزارش تایسیز نیوز، هر ساله کنفدراسیون فوتبال آسیا با محاسبات خود سهمیه لیگ‌های کشورهای آسیایی را برای حضور در رویدادهای باشگاهی این قاره اعلام می‌کند. بر اساس اعلام AFC از فصل […]

سهمیه ایران برای مسابقات باشگاهی آسیا مشخص شد

تایسیز نیوز- تعداد نمایندگان باشگاهی ایران برای حضور در مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا مشخص شد.

به گزارش تایسیز نیوز، هر ساله کنفدراسیون فوتبال آسیا با محاسبات خود سهمیه لیگ‌های کشورهای آسیایی را برای حضور در رویدادهای باشگاهی این قاره اعلام می‌کند. بر اساس اعلام AFC از فصل ۲۵-۲۰۲۴ به بعد، مجموع امتیازات هشت فصل گذشته کشورهای مربوطه، تعیین‌کننده سهمیه تیم‌های باشگاهی آن کشور است.

از این رو با اعلام سایت «فوتی رنکینگز»، طبق فرمول‌های موجود، ایران بدون تغییر جایگاه در رده پنجم قرار گرفته است. کشورمان برای فصل آینده ۲+۱ سهم در رقابت‌های لیگ قهرمانان نخبگان آسیا و در لیگ قهرمانان آسیای دو نیز یک سهم برای حضور در مرحله گروهی دارد.

با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، مسابقات باشگاهی این قاره در سال ۲۰۲۴ با حضور ۷۶ تیم در سه سطح مختلف برگزار می‌شود. لیگ قهرمانان نخبگان آسیا سطح نخست، لیگ قهرمانان آسیای دو سطح دوم و چلنج لیگ آسیا سطح سوم رقابت‌های باشگاهی آسیا به شمار می‌رود.