سه جوان گرفتار در کوه هلاکوخان اسکو نجات یافتند
سه جوان گرفتار در کوه هلاکوخان اسکو نجات یافتند

سه جوان گرفتار در کوه هلاکوخان اسکو نجات یافتند تایسیز نیوز- سرپرست جمعیت هلال‌احمر شهرستان اسکو از نجات جان سه جوان گرفتار در کوه هلاکوخان این شهرستان توسط تیم‌های هلال‌احمر خبرداد. به گزارش تایسیز نیوز از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر آذربایجان شرقی، عادل نادری افزود: روز گذشته خبر مفقودی سه جوان در کوه هلاکوخان روستای […]

سه جوان گرفتار در کوه هلاکوخان اسکو نجات یافتند

سه جوان گرفتار در کوه هلاکوخان اسکو نجات یافتند

تایسیز نیوز- سرپرست جمعیت هلال‌احمر شهرستان اسکو از نجات جان سه جوان گرفتار در کوه هلاکوخان این شهرستان توسط تیم‌های هلال‌احمر خبرداد.

به گزارش تایسیز نیوز از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر آذربایجان شرقی، عادل نادری افزود: روز گذشته خبر مفقودی سه جوان در کوه هلاکوخان روستای آق گنبد بخش ایلخچی به مرکز کنترل و هماهنگی جمعیت هلال‌احمر شهرستان اسکو گزارش شد.

وی ادامه داد: با دریافت این خبر، بلافاصله ۲ تیم عملیاتی شهدای پایگاه گمیچی به همراه سرپرست و دهیاری آق گنبد به محل اعزام و جستجو برای یافتن افراد مفقود شده آغاز شد.

نادری با بیان اینکه در ساعت ۲۳ شب هر سه نفر پیدا شدند، افزود: یکی از این افراد که دچار مصدومیت شده بود، پس از اقدامات اولیه توسط نیروهای هلال‌احمر به بیمارستان منتقل شد.

سرپرست جمعیت هلال‌احمر شهرستان اسکو ضمن قدردانی از تلاش‌های تیم‌های عملیاتی، از کوهنوردان و طبیعت‌گردان خواست تا قبل از صعود به ارتفاعات، از وضعیت جوی منطقه اطلاع یافته و با تجهیزات کامل راهی سفر شوند.

قلعه هلاکوخان، یکی از قلعه‌های تاریخی استان آذربایجان شرقی است که در شهرستان اسکو، بخش ایلخچی، دهستان جزیره، روستای آق‌گنبد واقع شده‌است. قلعه هلاکوخان همچنین به قلعه «حسین بیگ جان» نیز معروف است.