سه داوطلب مجلس در حوزه انتخابیه مراغه انصراف دادند
سه داوطلب مجلس در حوزه انتخابیه مراغه انصراف دادند

سه داوطلب مجلس در حوزه انتخابیه مراغه انصراف دادند تایسیز نیوز- معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: سه داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر انصراف دادند و تعداد نامزدهای این حوزه به ۴۲ نفر رسید. «مرتضی مینویی» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار افزود: آقایان «سعید […]

سه داوطلب مجلس در حوزه انتخابیه مراغه انصراف دادند

تایسیز نیوز- معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: سه داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر انصراف دادند و تعداد نامزدهای این حوزه به ۴۲ نفر رسید.

«مرتضی مینویی» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار افزود: آقایان «سعید عیدگشایش» و «عادل نصیرزاده» با حضور در ستاد انتخابات شهرستان و «رسول نقی‌زاده شیرامین» نیز با حضور در ستاد انتخابات کشور، انصراف خود را از ادامه رقابت‌ها اعلام کردند.

وی با بیان اینکه در روزهای گذشته تایید صلاحیت جدیدی از طریق ستاد انتخابات به فرمانداری مراغه اعلام نشده است، اضافه کرد: شهروندان به شایعه‌ها توجه نکرده و اطلاعات موثق انتخابات را از طریق ستاد انتخابات این شهرستان پیگیری کنند.

به گفته وی ۲۰۳ هزار نفر در مراغه و ۵۵ هزار نفر در عجب‌شیر می‌توانند در انتخابات یازده اسفندماه شرکت کنند که ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر از آنان رای‌اولی ساکن مراغه و هشت هزار نفر هم رای‌اولی ساکن عجب‌شیر هستند.

«مینویی» افزود: ۱۸۵ شعبه اخذ رای برای مراغه پیش‌بینی شده که ۴۰ صندوق در بخش سراجو و ۱۴۵ صندوق در بخش مرکزی و شهر مراغه مستقر می‌شود؛ همچنین در عجب‌شیر ۸۶ شعبه اخذ رای تدارک دیده شده است تا در مجموع از این حوزه یک نفر به خانه ملت راه یابد.

وی با دعوت از مردم حوزه انتخابیه برای حضور گسترده در پای صندوق رای، اظهار داشت: مشارکت حداکثری و انتخاب داوطلب اصلح، بهترین شیوه برای مطالبه‌گری و حل مشکلات است.

فرماندار مراغه به نقش رسانه‌ها در مشارکت حداکثری هم اشاره و بیان کرد: اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی از داوطلبان برنامه‌هایشان را بگیرند به اطلاع مردم برسانند؛ همچنین می‌توانند مطالبه‌های مردم را به گفتمان داوطبان مجلس شورای اسلامی تبدیل کنند.

به گزارش تایسیز نیوزدوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری به صورت همزمان در ۱۱ اسفندماه برگزار می‌شود و تعداد داوطلبان خانه ملت در این حوزه انتخابیه و در مقایسه با دوره گذشته حدود سه برابر است.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی به ازای هر کرسی مجلس شورای اسلامی در سطح استان، ۳۷ داوطلب رقابت می‌کنند که تعداد آنان برای تک کرسی حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر ۴۲ نفر است.