سوئد هتک حرمت به ساحت قرآن را محکوم کرد
سوئد هتک حرمت به ساحت قرآن را محکوم کرد

در واکنشی دیرهنگام؛ سوئد هتک حرمت به ساحت قرآن را محکوم کرد وزارت خارجه سوئد در بیانیه‌ای دیرهنگام درباره هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم در این کشور اعلام کرد: این اقدام که به هیچ وجه بیانگر دیدگاه‌های دولت سوئد نیست را به شدت محکوم می‌کنیم. به گزارش تایسیز نیوز به نقل از گاردین، […]

در واکنشی دیرهنگام؛

سوئد هتک حرمت به ساحت قرآن را محکوم کرد

سوئد هتک حرمت به ساحت قرآن را محکوم کرد

وزارت خارجه سوئد در بیانیه‌ای دیرهنگام درباره هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم در این کشور اعلام کرد: این اقدام که به هیچ وجه بیانگر دیدگاه‌های دولت سوئد نیست را به شدت محکوم می‌کنیم.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از گاردین، دولت سوئد امروز یکشنبه در اقدامی دیرهنگام، هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم در این کشور را محکوم و آن را «اسلام‌هراسانه» توصیف کرد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه سوئد در این خصوص آمده است: دولت سوئد کاملاً درک می‌ کند که اقدامات اسلام‌ هراسانه ای که توسط افرادی در تظاهرات در سوئد انجام می‌ شود می‌ تواند برای مسلمانان توهین‌ آمیز باشد.

بیانیه وزارت خارجه سوئد اضافه می کند: ما اینگونه اقدامات که به هیچ وجه بیانگر دیدگاه های دولت سوئد نیست را به شدت محکوم می کنیم. سوزاندن قرآن یا هر متن مقدس دیگری، اقدامی توهین آمیز، بی احترامی و اقدام تحریک آمیز آشکاری به شمار می آید. ابراز نژادپرستی، بیگانه هراسی و عدم تحمل مرتبط با آن در سوئد یا اروپا جایی ندارد!

در هیم رابطه، «احمد بن حمد الخلیلی» مفتی عمان از مسلمانان جهان خواست به هتک حرمت قرآن کریم در سوئد واکنش نشان دهند.

وی در ادامه افزود: مسلمانان شرق و غرب عالم باید با این جنایت آنطور که شایسته آن است برخورد کنند. کمترین کاری که از دست مسلمانان در برابر این جنایت بزرگ برمی آید تحریم تمام و کمال کالاهای سوئدی است.

سازمان همکاری اسلامی خواستار اتخاذ تدابیر جمعی علیه تکرار هتاکی به قرآن شده است.

سازمان همکاری اسلامی هم تصریح کرد که هتاکی به قرآن و پیامبر در چارچوب حوادث اسلام هراسی عادی نیست.

این سازمان بر ضرورت اجرای قانون بین المللی منع تنفرپراکنی دینی تاکید کرد.

لازم به ذکر است که سلوان مومیکا مهاجر عراقی ۳۷ ساله، نسخه‌ای از قرآن کریم را به آتش کشید و صفحات آن را پاره کرد. این اقدام هتاکانه موجی از اعتراضات در بسیاری از کشورهای اسلامی را به دنبال داشت.

«ایوان فائق جابرو» وزیر مهاجرت عراق با حضور در کلیسای «سیده النجاه» در بغداد حادثه آتش زدن قرآن کریم در کشور سوئد را محکوم کرد. وزیر مهاجرت عراق از برنامه‌ریزی بغداد برای رایزنی با دولت سوئد برای بازگرداندن عامل آتش زدن قرآن کریم و درخواست ضمانت برای عدم وقوع مجدد چنین حوادثی در آن کشور خبر داد.