سوخت مورد نیاز مناطق سخت‌گذر آذربایجان شرقی تامین شد
سوخت مورد نیاز مناطق سخت‌گذر آذربایجان شرقی تامین شد

سوخت مورد نیاز مناطق سخت‌گذر آذربایجان شرقی تامین شد تایسیز نیوز- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی با اشاره به مسدود شدن راه تعدادی از روستاهای استان به دنبال بارش برف و کولاک اعلام کرد: برای ۲ هزار خانوار که در مناطق سخت گذر سکونت دارند و در فصل زمستان امکان […]

سوخت مورد نیاز مناطق سخت‌گذر آذربایجان شرقی تامین شد

تایسیز نیوز- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی با اشاره به مسدود شدن راه تعدادی از روستاهای استان به دنبال بارش برف و کولاک اعلام کرد: برای ۲ هزار خانوار که در مناطق سخت گذر سکونت دارند و در فصل زمستان امکان دسترسی به نفت سفید ندارند، سوخت مورد نیاز تامین شده است.

ناصر راشدی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: از ماه‌ها قبل سهمیه مازاد این مناطق به میزان ۴۰۰ لیتر نفت سفید برای هر یک از این خانوارها در سطح منطقه اختصاص یافته و در اختیارشان قرار داده شده است.

وی با اعلام اینکه در منطقه آذربایجان شرقی هفت هزار خانوار از نعمت گاز لوله کشی بی بهره هستند و از نفت سفید استفاده می کنند، گفت: با توجه به زیرساخت های فراهم شده از سوی شرکت پخش فراورده های نفتی نیازی به مراجعه حضوری به مراکز پخش سوخت وجود ندارد و این خانوارها می‌توانند به صورت سیستمی و با کارت بانکی معرفی شده سهمیه سوخت نفت سفید و گاز مایع خود را دریافت کنند.

راشدی از آمادگی این منطقه برای گذر از فصل زمستان و تامین سوخت موردنیاز همه بخش‌ها به ویژه نیروگاه‌ها، صنایع و خانوارهای فاقد گاز شهری خبر داد و اظهار کرد: سوخت موردنیاز همه بخش ها به میزان کافی ذخیره سازی شده است و نگرانی از بابت تامین سوخت وجود ندارد.

وی با تاکید بر تامین و توزیع به موقع و مطلوب سوخت مورد نیاز نیروگاه‌ها در ایام افت فشار گاز احتمالی گفت: باتوجه به شرایط ناترازی انرژی در حوزه تولید و مصرف فرآورده ها و لزوم تامین سوخت مورد نیاز بخش نیروگاهی تدابیر لازم برای ذخیره سازی مناسب و تحویل مستمر سوخت در نیروگاه‌های تحت پوشش نیز انجام می شود.

راشدی با بیان اینکه برای صنایع بزرگ مانند سیمان و سایر کارخانه‌ها نیز ذخیره سازی لازم انجام شده است، متذکر شد: برای دیگر مصرف‌کنندگان به میزان مصرف حداقل ۱۵ روز سوخت مایع مورد نیاز ذخیره‌سازی شده است.

به گزارش تایسیز نیوز ۹۹ درصد خانوارهای روستایی در استان آذربایجان شرقی از نعمت گاز برخوردار هستند و قرار است تا پایان سال ۱۴۰۲ تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار گاز رسانی شوند اما اهالی روستاهایی که در مناطق کوهستانی سخت گذر واقع هستند و از جمعیت کمی برخوردارند از نفت سفید و کپسول گاز مایع استفاده می کنند.