شعر، فرهنگ شهادت را در جامعه نهادینه می‌کند 
شعر، فرهنگ شهادت را در جامعه نهادینه می‌کند 

فرماندار تبریز: شعر، فرهنگ شهادت را در جامعه نهادینه می‌کند  تایسیز نیوز -فرماندار تبریز گفت: ادبیات و شعر فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه می‌کند. یونس فاتح امروز، هشتم خرداد در آیین «عصر شعر سراسری روز وداع یاران» که به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شد، اظهار کرد: روحیات و ویژگی‌های شهدای […]

فرماندار تبریز:

شعر، فرهنگ شهادت را در جامعه نهادینه می‌کند 

شعر، فرهنگ شهادت را در جامعه نهادینه می‌کند 

تایسیز نیوز -فرماندار تبریز گفت: ادبیات و شعر فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه می‌کند.

یونس فاتح امروز، هشتم خرداد در آیین «عصر شعر سراسری روز وداع یاران» که به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شد، اظهار کرد: روحیات و ویژگی‌های شهدای خدمت باعث شد که خداوند آن‌ها را مایه سرافرازی ملت ایران قرار دهد. 

وی افزود: حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر شهدای خدمت، دشمنانی را که قصد ایجاد فاصله بین مردم و نظام را داشتند، ناکام گذاشت. 

وی در ادامه در خطاب به اهالی فرهنگ و هنر تشریح کرد: شعر باید در خدمت ایجاد انگیزه برای نسل‌های آینده باشد تا فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نهادینه شود. 

فرماندار تبریز همچنین ادامه داد: سخنانی که شهدای خدمت برای جهان داشتند سخن بزرگی بود و باید در قالب ادبیات و هنر این فرهنگ منتقل شود. 

به گزارش تایسیز نیوز، به نقل از روابط عمومی فرمانداری تبریز، وی همچنین ادامه داد: شعر مربوط به شهدای خدمت باید به حدی برسد که جهانیان نیازمند این فصل از ادبیات ایران باشند.