شناسایی و علت‌یابی ۲۵ نقطه پرترافیک در تبریز
شناسایی و علت‌یابی ۲۵ نقطه پرترافیک در تبریز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز خبر داد: شناسایی و علت‌یابی ۲۵ نقطه پرترافیک در تبریز معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز گفت: بیش از ۲۵ نقطه از نقاط پرترافیک تبریز شناسایی و علت یابی شد. به گزارش شهریار، یعقوب وحیدکیا ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: ترافیک پدیده ناخوشایند بوده […]

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز خبر داد: شناسایی و علت‌یابی ۲۵ نقطه پرترافیک در تبریز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز گفت: بیش از ۲۵ نقطه از نقاط پرترافیک تبریز شناسایی و علت یابی شد.

به گزارش شهریار، یعقوب وحیدکیا ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: ترافیک پدیده ناخوشایند بوده که مختص تبریز نیست.

میانگین ساعات صرف شده در ترافیک در  دنیا رقمی قابل تامل است اما ایران نخستین کشور و تهران نهمین کلانشهر دنیا در زمینه اتلاف وقت شهروندان در ترافیک شناخته شده است.

اگر قیاسی کوچک در بین کلانشهرهای ایران انجام پذیرد تبریز نیز در این زمینه مشکلات عدیده ای دارد.

وحیدکیا افزود: به منظور جلوگیری از بروز ترافیک باید به میزان ازدیاد خودروها و معابر مناسب برای تردد آنها توجه کرد که شناسایی نقاط پرترافیک و مطالعه این نقاط در همین راستا انجام پذیرفته است.

وی ادامه داد: اصلاح هندسی، تصحیح توقف‌های حاشیه ای، تکمیل و یا ترمیم تجهیزات ترافیکی از جمله چراغ‌های راهنمایی و کارکرد آن و مدیریت جهات معابر، راهکارهای کاهش گره‌های ترافیکی معابر شناسایی شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: رعایت قوانین، پارک‌های صحیح حاشیه ای با لحاظ، عدم استفاده بی رویه از خودروهای شخصی و تک سرنشین و… نیز از وظایف شهروندان در این خصوص است.