شهدای «طوفان الاقصی» را «شهدای راه قدس» می‌نامیم
شهدای «طوفان الاقصی» را «شهدای راه قدس» می‌نامیم

دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان در پیامی به تیم‌های رسانه‌ای مقاومت، از آن‌ها خواست تا از شهدای عملیات «طوفان الاقصی» به عنوان «شهدای راه قدس» یاد کنند. به گزارش تایسیزنیوز، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان صبح امروز، چهارشنبه ۲۵ اکتبر پیامی مهمی به واحدها و تیم‌های رسانه‌ای این جنبش درباره نام‌گذاری شهدای عملیات «طوفان الاقصی» […]

دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان در پیامی به تیم‌های رسانه‌ای مقاومت، از آن‌ها خواست تا از شهدای عملیات «طوفان الاقصی» به عنوان «شهدای راه قدس» یاد کنند.

به گزارش تایسیزنیوز، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان صبح امروز، چهارشنبه ۲۵ اکتبر پیامی مهمی به واحدها و تیم‌های رسانه‌ای این جنبش درباره نام‌گذاری شهدای عملیات «طوفان الاقصی» ارسال کرد.

طبق گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «المیادین»، سیدحسن نصرالله از تیم‌های رسانه‌ای این جنبش خواست تا نام قربانیان عملیات طوفان الاقصی را که از هفتم اکتبر تاکنون به شهادت رسیده‌اند، به عنوان «شهدای راه قدس» ذکر کنند.

دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان درباره این عنوان تاکید کرد: نامگذاریِ «شهدای راه قدس»، با واقعیت نبرد ما با دشمن در جریان نبرد طوفان الاقصی مطابقت دارد.

سید حسن نصرالله امروز و در نوزدهمین روز نبرد طوفان الاقصی، میزبان «زیاد نخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و «صالح العاروری» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس بود. 

در این دیدار، تحولات اخیر در نوار غزه از زمان آغاز این عملیات توسط مقاومت فلسطین و تحولات پس از آن و همچنین درگیری‌های جاری در مرز لبنان با فلسطین اشغالی، بررسی و بر مواضع مهم مقاومت در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی توافق شد.

محور مقاومت، هفتم اکتبر و در اولین ساعات نبرد «طوفان الاقصی» اتحادش را نشان داده و مقاومت اسلامی در جنوب لبنان چندین عملیات را با هدف قراردادن پایگاه‌های صهیونیستی انجام داد که منجر به کشته و زخمی شدن چندین نظامی اشغالگر و آسیب به خودروهای نظامی آنان شد.

با گذشت دو هفته از آغاز نبرد طوفان الاقصی، رسانه‌های صهیونیستی از نگرانی خود درصورت ورود حزب‌الله به میدان نبرد با ارتش اسرائیل گزارش می‌دهند. پایگاه خبری «واللا» با تاکید بر اینکه حزب‌الله از راهبرد «تشویش» در حملات پراکنده برای سردرگمی ارتش‌شان استفاده کرده، گفت: حزب‌الله به هر آنچه می‌خواست رسید و حتی تل‌آویو را از تبعات حمله زمینی به غزه ترسانده است.