طرح بهره برداری از ۱۵۰۰ هکتار باغ پسته در کلیبر
طرح بهره برداری از ۱۵۰۰ هکتار باغ پسته در کلیبر

طرح بهره برداری از ۱۵۰۰ هکتار باغ پسته در کلیبر تایسیز نیوز: یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد ارسباران برای ایجاد باغ پسته، نوسازی، تجهیز و تامین آب خواهد شد. به گزارش تایسیز نیوز، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: با سرمایه گذاری هلدینگ ماهان در منطقه کلیبر، کشاورزی این شهرستان […]

طرح بهره برداری از ۱۵۰۰ هکتار باغ پسته در کلیبر

تایسیز نیوز: یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد ارسباران برای ایجاد باغ پسته، نوسازی، تجهیز و تامین آب خواهد شد.

به گزارش تایسیز نیوز، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: با سرمایه گذاری هلدینگ ماهان در منطقه کلیبر، کشاورزی این شهرستان متحول خواهد شد.
محمد کلامی، در کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری هلدینگ ماهان در استان گفت: با سرمایه گذاری بخش کشاورزی هلدینگ ماهان در منطقه کلیبر که با روش‌های مدرن انجام می‌شود، صنعت کشاورزی در این شهرستان متحول خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی افزود: یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد ارسباران برای ایجاد باغات پسته توسط هلدینگ ماهان نوسازی، تجهیز و تامین آب خواهد شد.
کلامی ادامه داد: ۷۵۰ هکتار از این اراضی متعلق به ماهان بوده و ۷۵۰ هکتار دیگر برای استفاده در اختیار مردم محلی قرار خواهد گرفت.
وی از بهره برداری از بخشی از این باغات تا پایان سال خبر داد و افزود: فاز اول این پروژه ۳۰۰ هکتار است که ۱۵۰ هکتار ازاین باغات مدرن تا پایان سال به بهره بردای خواهد رسید.