طرح هادی ۶۰ روستای آذربایجان شرقی بازنگری شد
طرح هادی ۶۰ روستای آذربایجان شرقی بازنگری شد

طرح هادی ۶۰ روستای آذربایجان شرقی بازنگری شد تایسیز نیوز – مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی از بازنگری طرح هادی ۶۰ روستای استان از ابتدای سال خبر داد. به گزارش تایسیز نیوز، به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، حجت اله سروری در جلسه بازنگری طرح هادی روستاهای ملکان و […]

طرح هادی ۶۰ روستای آذربایجان شرقی بازنگری شد

طرح هادی ۶۰ روستای آذربایجان شرقی بازنگری شد

تایسیز نیوز – مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی از بازنگری طرح هادی ۶۰ روستای استان از ابتدای سال خبر داد.

به گزارش تایسیز نیوز، به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، حجت اله سروری در جلسه بازنگری طرح هادی روستاهای ملکان و تبریز، گفت: قانون جوانی‌جمعیت در الحاق زمین‌های جدید به محدوده روستا در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: بنیاد مسکن برای قشر محروم روستاها، مشمولان قانون فرزندآوری و طرح نهضت ملی مسکن در روستاها زمین تامین می‌کند و در الحاق زمین‌های جدید به دنبال احقاق حق این اقشار است.

وی ادامه داد: با توجه به نرخ رشد جمعیت روستا، بُعد خانوار و پیش بینی میزان افزایش جمعیت در روستاها، بخشی از زمین‌های چسبیده به روستا که مستعد الحاق به محدوده طرح هادی هستند، در بازنگری طرح وارد محدوده می‌شوند.

سروری گفت: بنیاد مسکن در رایزنی با اشخاصی که زمین آن‌ها وارد محدوده طرح هادی می‌شود، درصدی از زمین را برای اقشار یاد شده دریافت کرده و در راستای اجرای قوانین به مشمولان واگذار می‌کند.

وی حفظ حقوق مردم و کمک به حل مشکلات آن‌ها را اولویت این بنیاد اعلام کرد.

در این جلسه، طرح هادی روستاهای عباس آباد، تازه قلعه و قلعه جوق ملکان و هروی تبریز بازنگری و پرونده تغییر طرح هادی روستاهای دیزج پروانه بناب و سایر شهرستان‌ها بررسی شد.

برچسب‌ها