طرح یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی اعلام وصول شد
طرح یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی اعلام وصول شد

در مجلس شورای اسلامی: طرح یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی اعلام وصول شد به گزارش تایسیز نیوزبه نقل از ایرنا- طرح آماده سازی و یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی و تعیین تکلیف آن بعد از فوت مالک در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. در جلسه علنی روز یکشنبه (اول بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، محمد رشیدی عضو هیات […]

در مجلس شورای اسلامی:

طرح یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی اعلام وصول شد

به گزارش تایسیز نیوزبه نقل از ایرنا- طرح آماده سازی و یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی و تعیین تکلیف آن بعد از فوت مالک در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

در جلسه علنی روز یکشنبه (اول بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، محمد رشیدی عضو هیات رییسه مجلس، موارد اعلام وصول شده را قرائت کرد که طبق آن طرح آماده سازی و یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی و تعیین تکلیف آن بعد از فوت مالک اعلام وصول شد.

طبق این طرح کارشناسان دفتر یکپارچگی و بهره‌وری اراضی سازمان برای مناطق پایلوت این طرح در استان‌ها معرفی و در منطقه حاضر می‌شوند و جلساتی را با کشاورزان و بهره‌برداران برگزار و شرایط هر منطقه را ارزیابی می‌کنند تا نوع پروژه برای هر منطقه مشخص شود و با بررسی دقیق منطقه بهترین نوع نظام بهره‌برداری در آن پایلوت را معرفی کنند.

همچنین شیوه‌نامه اجرایی یکپارچه‌سازی و تجمیع اراضی کشاورزی باید اصلاح و به‌روزرسانی و تعداد قطعات، مساحت قطعات، نوع منبع آب، نوع سند و نظام فعلی بهره‌برداری در آن مشخص می‌شود تا کارگروه شهرستان بتواند براساس آن بهترین نوع اجرای پروژه را مشخص کند.