ظرفیت تصفیه‌خانه‌های شهرک‌های صنعتی به ۲۰۰ هزار مترمکعب رسید
ظرفیت تصفیه‌خانه‌های شهرک‌های صنعتی به ۲۰۰ هزار مترمکعب رسید

ظرفیت تصفیه‌خانه‌های شهرک‌های صنعتی به ۲۰۰ هزار مترمکعب رسید تایسیز نیوز – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: ظرفیت بازچرخانی آب و تصفیه فاضلاب واحدهای صنعتی در تصفیه‌خانه های شهرک‌های صنعتی کشور به ۲۰۰ هزار مترمکعب در شبانه روز رسید. «فرشاد مقیمی» روز سه شنبه […]

ظرفیت تصفیه‌خانه‌های شهرک‌های صنعتی به ۲۰۰ هزار مترمکعب رسید

تایسیز نیوز – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: ظرفیت بازچرخانی آب و تصفیه فاضلاب واحدهای صنعتی در تصفیه‌خانه های شهرک‌های صنعتی کشور به ۲۰۰ هزار مترمکعب در شبانه روز رسید.

«فرشاد مقیمی» روز سه شنبه در حاشیه بهره برداری از ۲ واحد تصفیه خانه فاضلاب در شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی در گفت و گو با خبرنگار افزود: در سطح کشور حجم تصفیه فاضلاب و بازچرخانی آب در تصفیه خانه های شهرک های صنعتی بیش از ۱۸۶ هزار و ۹۹۸ مترمکعب بود که دهه مبارک فجر نیز حدود ۱۲ هزار و ۲۲۰ مترمکعب به ظرفیت شبانه روزی تصفیه خانه های شهرک های صنعتی اضافه شد.

وی با تاکید بر اینکه دولت به حوزه محیط زیست توجه ویژه دارد، اظهار کرد: به تبع دولت، این سازمان نیز اهمیت ویژه ای به این حوزه نشان می دهد و با اقدامات انجام شده در حوزه نوسازی و بازسازی صنایع کوچک، گام مهمی در جهت کاهش مصرف انرژی و کاهش آلاینده های زیست محیطی در شهرک های صنعتی کشور برمی دارد.

دهه فجر ۵۹۷ طرح زیربنایی در شهرک های صنعتی کشور بهره برداری می شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به پروژه های در دست افتتاح دهه فجر امسال گفت: در این ایام از ۵۹۷ طرح زیربنایی در حوزه صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بهره برداری می شود.

مقیمی، ادامه داد: از مجموع این طرح ها، ۱۸ درصد در بخش آبرسانی، ۳۴ درصد در حوزه معابر و دسترسی‌ ها و هشت درصد در بخش تصفیه خانه‌ ها است.

وی یادآور شد: امروز ۲ واحد تصفیه خانه در مجموع به ظرفیت حدود ۷۰۰ مترمکعب در شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی و ۲۵ پروژه با سرمایه گذاری حدودچهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در این استان به بهره برداری رسید.

به گزارش تایسیز نیوز، اکنون ۵۷ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در آذربایجان شرقی وجود دارد که ۴۹ شهرک و ناحیه صنعتی به مرحله بهره برداری رسیده، چهار شهرک و ناحیه صنعتی در مرحله ساخت و ساز و رفع نواقص است و چهار شهرک و ناحیه صنعتی بدون زمین صنعتی است که ساخت تعدادی از آن ها در شرایط فعلی ضرورت ندارد.

۱۳ شهرک صنعتی آذربایجان شرقی دارای تصفیه خانه است.