عرضه میوه عید با قیمت تنظیم بازار از ۲۷ اسفند در آذربایجان‌شرقی
عرضه میوه عید با قیمت تنظیم بازار از ۲۷ اسفند در آذربایجان‌شرقی

عرضه میوه عید با قیمت تنظیم بازار از ۲۷ اسفند در آذربایجان‌شرقی تایسیز نیوز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از عرضه کالاهای اساسی به مناسبت ماه مبارک رمضان و میوه شب عید(در ایام عید) با قیمت تنظیم بازار و ۱۵ درصد زیر قیمت بازار از ۲۷ اسفند تا پایان ماه رمضان (اقلام رمضان) در […]

عرضه میوه عید با قیمت تنظیم بازار از ۲۷ اسفند در آذربایجان‌شرقی

تایسیز نیوز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از عرضه کالاهای اساسی به مناسبت ماه مبارک رمضان و میوه شب عید(در ایام عید) با قیمت تنظیم بازار و ۱۵ درصد زیر قیمت بازار از ۲۷ اسفند تا پایان ماه رمضان (اقلام رمضان) در آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش تایسیز نیوز ، اکبر فتحی روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی، اظهار کرد: سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی تعطیل بردار نیست و در ایام نوروز نیز همکاران ما برای تنظیم بازار، تامین شکر و گندم و اقلام پروتئینی و سایر اقلام مورد نیاز مردم فعالیت خواهند داشت.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان از عرضه میوه شب عید و کالاهای اساسی همچون شکر ، برنج ، خرما و سایر کالاها به مناسبت ماه مبارک رمضان در ۶۰ غرفه در آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: ۲۲ غرفه در سطح شهر تبریز و ۳۸ غرفه دیگر نیز در سطح ۲۰ شهرستان دیگر استان به عرضه میوه شب عید و کالاهای اساسی اقدام خواهند کرد.
وی گفت: ۸۰۰ تن سیب و پرتقال شب عید ذخیره‌سازی شده است و از ۲۷ اسفند با اعلام تنظیم بازار آذربایجان شرقی با قیمت مناسب عرضه آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه مردم برای تامین کالاهای اساسی ماه مبارک رمضان و ایام عید نگرانی نداشته باشند، اظهار کرد: ۴۰۰ تن میوه شب عید در سطح شهر تبریز و ۴۰۰ تن باقی مانده در سایر شهرستان ها عرضه خواهد شد.
فتحی با اشاره به اینکه برای تامین برق عشایر آذربایجان شرقی از انرژی های خورشیدی بهره گرفته می شود، افزود: هر چقدر بتوانیم از انرژی خورشیدی و سایر انرژی های تجدیدپذیر در بخش کشاورزی استفاده کنیم می‌توانیم قدم موثری در توسعه این بخش داشته باشیم.
وی اظهار کرد: تقاضا برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی زیاد است اما یکی از موانع آن ناترازی انرژی است که استفاده از انرژی هایی مثل انرژی خورشیدی می تواند در حل این مسئله موثر باشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به نقش و اهمیت جامعه عشایری در تولید محصولات داخلی بیان کرد: عشایر استان، مردمان زحمت‌کشی هستند که در تامین پروتئین، لبنیات، تولید محصولات زراعی و باغی در پایاب سدها نقش ایفا می‌کنند.
وی طرح جهش تولید در دیمزارها را یکی از اتفاقات خوب بخش کشاورزی استان در سال ۱۴۰۳ برشمرد و گفت: این طرح منجر به افزایش تولید و خرید شد که در سایه آن ضریب اطمینان برای موجودی انبارها و سیلوها افزایش یافت.
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در این جلسه از فعالیت های اثرگذار همکاران روابط عمومی در سطح سازمان ، شهرستان ها و ادارات تابعه سازمان در تبیین برنامه ها و عملکرد سازمان و ادارات تابعه سازمان تجلیل کرد.