عروس و داماد ملکانی پای صندوق رای حضور یافتند
عروس و داماد ملکانی پای صندوق رای حضور یافتند

عروس و داماد ملکانی پای صندوق رای حضور یافتند تایسیز نیوز- عروس و داماد اهل روستای سرملو از توابع شهرستان ملکان با حضور در پای صندوق رای، زندگی مشترک خود را آغاز کردند. به گزارش تایسیز نیوز، این زوج در ساعات پایانی امروز جمعه با حضور در شعبه اخذ رای در این روستا، رای خود […]

عروس و داماد ملکانی پای صندوق رای حضور یافتند

تایسیز نیوز- عروس و داماد اهل روستای سرملو از توابع شهرستان ملکان با حضور در پای صندوق رای، زندگی مشترک خود را آغاز کردند.

به گزارش تایسیز نیوز، این زوج در ساعات پایانی امروز جمعه با حضور در شعبه اخذ رای در این روستا، رای خود را به صندوق انداختند.

واجدان شرایط رای در شهرستان ملکان ۸۰ هزار نفر است.

ملکان و لیلان به عنوان یک حوزه انتخابی از آذربایجان شرقی یک کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد

به گزارش تایسیز نیوز، دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری امروز یازده اسفند ماه آغاز شد و در ساعت پایانی قرار دارد.

آذربایجان شرقی دارای ۱۹ کرسی از ۱۳ حوزه انتخابیه است و این استان در مجلس خبرگان رهبری نیز پنج عضو دارد.

از جمعیت چهار میلیون و ۱۰۸ هزار و ۷۵ نفری استان، سه میلیون و ۱۸۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات اسفند ماه امسال هستند که از این تعداد ۱۵۸ هزار و ۴۹۹ نفر رای اولی هستند.

آذربایجان شرقی دارای پنج کرسی در مجلس خبرگان رهبری است که ۶ نفر در این دوره از انتخابات حضور دارند.

سه هزار و ۲۳۲ شعبه اخذ رای در ۱۳ حوزه انتخابه استان برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در نظر گرفته شده است که از این تعداد ۲ هزار ۴۹۳ شعبه اخذ رای، ثابت و ۷۳۹ شعبه نیز به صورت سیار است.

از این تعداد یک هزار و ۶۶۷ شعبه اخذ رأی شهری و یک هزار و ۵۶۵ شعبه اخذ رأی روستایی است.

یک شعبه اخذ رای هم برای اقلیت‌های دینی در تبریز در نظر گرفته شده است.