علی مطهری در پیچ و خم رد یا تایید صلاحیت/ اگر شورای نگهبان از ورود افراد مستقل وحشت نکند
علی مطهری در پیچ و خم رد یا تایید صلاحیت/ اگر شورای نگهبان از ورود افراد مستقل وحشت نکند

علی مطهری در پیچ و خم رد یا تایید صلاحیت/ اگر شورای نگهبان از ورود افراد مستقل وحشت نکند علی مطهری: افرادی مانند من که نسبتی با شخصیت های طراز اول انقلاب دارند نمی توانند نسبت به آینده و سرنوشت انقلاب اسلامی بی تفاوت باشند. ما فکر می کنیم هنوز هم می توان اصلاح کرد […]

علی مطهری در پیچ و خم رد یا تایید صلاحیت/ اگر شورای نگهبان از ورود افراد مستقل وحشت نکند

علی مطهری: افرادی مانند من که نسبتی با شخصیت های طراز اول انقلاب دارند نمی توانند نسبت به آینده و سرنوشت انقلاب اسلامی بی تفاوت باشند. ما فکر می کنیم هنوز هم می توان اصلاح کرد و تا آنجا که می توانیم باید وارد شویم و برخی انحرافات را اصلاح کنیم. به فکر آبروی خودم هم نیستم.

من وارد شدم و نمی دانم مرا تایید می کنند یا مثل نوبت گذشته رد می کنند.اگر رد کنند به وظیفه خود عمل کرده ایم و اگر هم تایید کنند انتخاب ما به مشارکت مردم بستگی دارد. اگر مشارکت مردم قابل قبول باشد امکان رای آوری امثال ما هست ولی اگر حضور مردم گسترده نباشد و تنها تیپ خاصی بیایند و به لیست مشخصی رای بدهند ممکن است امثال ما رای نیاوریم ولی ما باید به وظیفه خود عمل کنیم.

درست است که بسیاری از مردم اعتراضات و ناراحتی هایی دارند اما اینها به جای خود ولی برای آبروی جمهوری اسلامی باید برای افزایش مشارکت کوشید تا برخی معضلات کشور از این طریق حل شود. ممکن است برجام را به این وسیله حل کرد.

آمریکایی ها و غربی‌ها در صورت مشارکت بالا حساب بیشتری روی ایران باز می‌کنند. بنابراین ثبت نام من در وهله اول انجام وظیفه است و دوم برای این که باید دنبال اصلاح امور هم باشیم.

اگر شورای نگهبان از ورود افراد مستقل وحشت نداشته باشد خیلی از مشکلات حل خواهد شد. مردم باید کاندیداهای مورد نظر خود را در بین نامزدها و ببینند و بیابند تا رای دهند.

و قتی کاندیدای مورد پسند خود را نبیند خیلی از مردم نمی‌آیند. در حال حاضر مجلس تا حد زیادی محدود شده و از حیز انتفاع افتاده است.

یکی از دلایل کاهش علاقه این است که مردم احساس می‌کنند مجلس دیگر کاره‌ای نیست. در اعتراضات سال گذشته هم اگر نمایندگان اجازه داشتند سخن بگویند خیلی از مردم قانع می‌شدند.

در حوادث آبان ۹۸ هم ما می‌خواستیم وزیر کشور را استیضاح کنیم اما نگذاشتند. به خاطر همین خیلی از مردم حس می‌کنند مجلس کاره ای نیست و در انتخابات شرکت نمی‌کنند.