علی نصیریان : هنر جلوه هویت و شناسنامه ملت ایران است
علی نصیریان : هنر جلوه هویت و شناسنامه ملت ایران است

علی نصیریان : هنر جلوه هویت و شناسنامه ملت ایران است علی نصیریان روز یکشنبه، ۲۵ تیر در مراسم تجلیل از مفاخر فرهنگ و هنر استان گیلان که تحت عنوان «میلاد نامداران» در تالار مرکزی رشت برگزار شد، بیان کرد با دل گرفته ولی با شوق زیاد به رشت آمده‌ام. به گزارش تایسیز نیوز به […]

علی نصیریان : هنر جلوه هویت و شناسنامه ملت ایران است

علی نصیریان : هنر جلوه هویت و شناسنامه ملت ایران است

علی نصیریان روز یکشنبه، ۲۵ تیر در مراسم تجلیل از مفاخر فرهنگ و هنر استان گیلان که تحت عنوان «میلاد نامداران» در تالار مرکزی رشت برگزار شد، بیان کرد با دل گرفته ولی با شوق زیاد به رشت آمده‌ام.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از ایسنا نوشت: پیشکسوت تئاتر و سینما، هنر را جلوه هویت و شناسنامه ملت ایران دانست و گفت: امروز در دنیا سینمای ایران را می‌شناسند و لذا هنر از هر نوشته، سخنرانی، تبلیغ و ارائه‌ای بیشتر می‌تواند نشان‌دهنده فرهنگ و تمدن ما باشد.

علی نصیریان روز یکشنبه، ۲۵ تیر در مراسم تجلیل از مفاخر فرهنگ و هنر استان گیلان که تحت عنوان «میلاد نامداران» در تالار مرکزی رشت برگزار شد، با بیان این‌که با دل گرفته ولی با شوق زیاد به رشت آمده‌ام، اظهار کرد: در این مراسم حضور پیدا کردم تا قدردان مفاخر فرهنگ و هنر باشم، زیرا می‌دانم که هنرمند همچون شمعی فروزان می‌سوزد و گرما می‌بخشد.

وی هنر و خلاقیت را لذت‌بخش دانست و افزود: هنرمند بر فکر، اندیشه، هنر و خلاقیت خود استوار است و از آفرینش خود لذت می‌برد.

این هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون، هنر را متکی به انسان دانست و تصریح کرد: انسان است که هنر را می‌آفریند و هنر بنیان زیبای فرهنگ و تمدن است.

نصیریان هنر را جلوه هویت و شناسنامه ملت ما دانست و گفت: امروز در دنیا سینمای ایران را می‌شناسند و لذا هنر از هر نوشته و سخنرانی و تبلیغ و ارائه‌ای بیشتر می تواند نشان‌دهنده فرهنگ و تمدن ما باشد.

وی با اشاره به سابقه درخشان خطه گیلان در عرصه فرهنگ و هنر، اضافه کرد: گیلان به دلیل نزدیک بودن به اروپا و منطقه قفقاز خطه روشنفکرخیز بوده و انسان‌های تکرارنشدنی و دست نیافتنی در عرصه های فرهنگ و هنر و علم و طب و صنعت و… دارد که هر کدام درجه یک هستند.

نصیریان تجلیل و تکریم هنرمندان را موجب امیدواری نسل جوان دانست و عنوان کرد: هنرمندان جوان می‌آموزند که روزی زحماتشان ارزشگذاری می‌شود و مورد تقدیر قرار می گیرند؛ البته مردم خودشان قدرشناس اصلی هنر و هنرمندان هستند، اما نهادهای فرهنگی هم باید جزو وظایف خودشان بدانند که از این قشر تجلیل کنند.

وی با بیان این‌که هنرمندان با آفرینش‌های خودشان هویت کشور و ملت را معرفی می‌کنند، یادآور شد: هنرمندان خیلی ارزشمند هستند.

این پیشکسوت عرصه هنر، هوشنگ ابتهاج را اعتبار هنر دانست و بیان کرد: ابتهاج درخور هرگونه احترام است و آثار او را باید خواند و بارها خواند.

فرهنگ و هنر باید مرجع باشد

رضا ثقتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز، با بیان این‌که مراسم تجلیل از مفاخر فرهنگ و هنر برای نخستین بار در گیلان برگزار شده است، اظهار کرد: امروز در تاریخ فرهنگی رشت ثبت خواهد شد.

وی مفاخر فرهنگ و هنر گیلان را چهره‌هایی برجسته و بی‌بدیل دانست که گنجینه‌های تمام‌نشدنی حوزه فرهنگ و هنر هستند و تصریح کرد: اعتقاد داریم هر چقدر در راه تکریم، تعظیم و تجلیل از هنرمندان و فرهیختگان و پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر قدم برداریم، خداوند به کارها و فعالیت‌های ما برکت خواهد داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، عرصه فرهنگ و هنر این استان را سرشار از چهره‌های ناب و تکرار نشدنی دانست و بیان کرد: فرهنگ و هنر باید مرجع باشد و همه کارها باید به فرهنگ و هنر ختم شود و حتی پروژه‌های عمرانی و زیرساختی باید پیوست فرهنگی و هنری داشته باشند.