عودت بیش از ۱۰۹ میلیارد ریال به مالباختگان توسط پلیس فتای آذربایجان شرقی
عودت بیش از ۱۰۹ میلیارد ریال به مالباختگان توسط پلیس فتای آذربایجان شرقی

سرپرست پلیس فتای استان خبرداد: عودت بیش از ۱۰۹ میلیارد ریال به مالباختگان توسط پلیس فتای آذربایجان شرقی تایسیز نیوز – سرپرست پلیس فتای استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: در سال ۱۴۰۲ پلیس فتای استان با ارائه خدمات تخصصی و انتظامی به بیش از ۲۳هزار نفر مراجعه کننده، موفق به عودت بیش از ۱۰۹ میلیارد […]

سرپرست پلیس فتای استان خبرداد:

عودت بیش از ۱۰۹ میلیارد ریال به مالباختگان توسط پلیس فتای آذربایجان شرقی

عودت بیش از ۱۰۹ میلیارد ریال به مالباختگان توسط پلیس فتای آذربایجان شرقی

تایسیز نیوز – سرپرست پلیس فتای استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: در سال ۱۴۰۲ پلیس فتای استان با ارائه خدمات تخصصی و انتظامی به بیش از ۲۳هزار نفر مراجعه کننده، موفق به عودت بیش از ۱۰۹ میلیارد ریال به حساب مالباختگان شده است.

سرهنگ اصغر شیخ نژاد در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: علی‌رغم اطلاع رسانی‌های صورت گرفته توسط پلیس فتا در حوزه‌ کلاهبرداری‌های اینترنتی علی‌الخصوص عناوینی مانند دریافت و واریز سود سهام عدالت، مشاهده ابلاغیه قضائی در بستر رسانه ملی، سایت پلیس فتا، خبرگزاری‌ها و سایر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متاسفانه باز هم شاهد مورد بزه واقع شدن هموطنان از طریق لینک‌های جعلی و به دنبال آن برداشت‌های غیرمجاز بانکی هستیم.

وی افزود: در راستای احقاق حق شهروندان بزه دیده از جرایم اینترنتی در طی ۱۲ ماه گذشته پلیس فتا تبریز با همکاری تنگاتنگ دستگاه قضائی و با اقدامات تخصصی و فنی موفق به عودت مبلغ ۱۰۹ میلیارد ریال به حساب مالباختگان شده است، بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا در سال گذشته علاوه بر ارائه خدمات تخصصی و انتظامی به بیش از ۲۳ هزار نفر مراجعه کننده به صورت حضوری از طریق مرکز فوریت‌های سایبری نیز به بیش از ۵۰ هزار نفر به صورت تلفنی و آنلاین ارائه خدمات کرده است.

سرپرست پلیس فتا استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه مورد بزه قرار گرفتن کاربران از طریق لینک‌های جعلی از جمله جرایمی است که پلیس فتا در حال مقابله با آن است، گفت: مجرمان سایبری معمولا در روزهای تعطیل و نیمه تعطیل اقدام به ارسال لینک‌های جعلی برای کاربران کرده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری از آنان می‌نمایند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ وقت از سرشماره شخصی پیام‌ ابلاغیه‌های قضائی، سهام عدالت و سایر موضوعات برای هموطنان ارسال نمی‌شود، اذعان کرد: کاربران در صورت دریافت پیام از سرشماره‌های شخصی با موضوعاتی از جمله ثبت نام، دریافت و یا واریز سود سهام عدالت، ثبت شکایت در سامانه ثنا، قطع یارانه، مشاهده ابلاغیه‌های قضائی، حذف آگهی بازارهای آنلاین، مامور پست و سایر موضوعات بر روی لینک اعلامی همراه آن پیام کلیک نکنند و در صورت نیاز به راهنمایی با شماره ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا تماس حاصل نمایند.

کشف ۱۰۰۰ میلیاردی تسهیلات غیرمجاز بانکی در تبریز

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از کشف تسهیلات غیرمجاز بانکی به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد ریال توسط ماموران پلیس امنیت اقتصادی خبر داد.

سردار علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران اذعان کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی در پی اخبار و اطلاعات واصله مبنی بر اینکه اشخاصی به هویت‌های معلوم با شگردهای خاصی اقدام به دستکاری اسناد مالی، ترازنامه‌ها و اعلام گزارشات خلاف واقع، اقدام به اخذ تسهیلات کلان از بانک نموده و به جای صرف تسهیلات دریافتی در مجموعه فعالیت‌های شرکت، در محل‌های غیر (خارج از فعالیت‌های شرکت) به صورت غیرمجاز هزینه و سرمایه‌گذاری کرده‌اند که مراتب در دستورکار کارشناسان مبارزه با جرایم اقتصادی قرار گرفت.

وی تشریح کرد: در بررسی کارشناسان، کل مبلغ تسهیلات غیرمجاز اخذ شده ۱۰۰۰ میلیارد ریال بوده است که در این زمینه پرونده تشکیل و ۲ متهم دستگیر، برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی داده شد.

وی در پایان تأکید کرد: پلیس در مبارزه بی‌امان با غارت‌گران بیت‌المال و سود جویان و دلالان تلاش خود را به کار بسته، تا تحرک از ضربه زنندگان به اقتصاد جامعه سلب شود، بنابراین شهروندان در صورت مشاهده چنین مواردی سریعا مراتب را با سامانه خبری پلیس امنیت اقتصادی ۰۹۶۳۰۰ در میان بگذارند.

دستگیری جاعل حرفه‌ای چک پول در تبریز

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز از دستگیری فردی که چک پول‌های جعلی ۱۰۰ هزار تومانی دربازار استفاده می‌کرد، خبر داد.

سرهنگ یداله جهان آرا در تشریح جزییات این خبر مطرح کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی به هویت مشخص در سطح شهر تبریز چک پول‌های جعلی ۱۰۰ هزار تومانی دربازار به مردم استفاده و خرج می‌کند، موضوع در دستورکار ماموران انتظامی کلانتری ۱۲ عباسی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران انتظامی کلانتری ۱۲ عباسی با اقدام اطلاعاتی و پلیسی متهم را شناسائی و در یک خانه مجردی دستگیر که درحین بازرسی بدنی از جیب متهم تعداد ۷۰ فقره اسکناس چک پول ۱۰۰ هزارتومانی جعلی و تقلبی کشف که پس از تشکیل پرونده و با دستور مقام قضائی متهم تحویل پلیس آگاهی استان شد که پس از تامین قرار، روانه زندان شد.

کشف وسایل نقلیه سرقتی در مراغه

فرمانده انتظامی شهرستان مراغه از کشف یک دستگاه خودروی سواری و ۳ دستگاه موتورسیکلت سرقتی و دستگیری ۳ سارق در این راستا خبر داد.

سرهنگ توحید فارسی در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: در راستای طرح مقابله و پیشگیری از سرقت دستگیری سارقان در دستورکار ماموران قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ماموران کلانتری‌های ۱۱ و ۱۲ شهرستان در اجرای این طرح، خودروها و موتورسیکلت‌های مشکوک در منطقه را بررسی و یک دستگاه خودرو سواری پراید و سه دستگاه موتورسیکلت سرقتی را شناسایی و کشف کردند که در این راستا نیز سه نفر سارق دستگیر و برای بررسی بیشتر به پلیس آگاهی دلالت داده شد.

وی ادامه داد: پس از شناسایی مالکان وسایط نقلیه سرقتی و احراز هویت آن‌ها، وسایط نقلیه مکشوفه تحویل مالکان مربوطه شدند.

به گزارش تایسیز نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس استان آذربایجان شرقی، فرمانده انتظامی شهرستان مراغه ضمن تاکید بر نصب تجهیزات حفاظتی مناسب و رعایت نکات ایمنی توسط مالکان موتور سیکلت و وسایل نقلیه، به شهروندان توصیه کرد: هشدارهای پلیس را جدی بگیرند و در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.