غرامت کشاورزان خسارت دیده آذربایجان‌شرقی تا ۱۰ روز آینده پرداخت می‌شود
غرامت کشاورزان خسارت دیده آذربایجان‌شرقی تا ۱۰ روز آینده پرداخت می‌شود

مدیر شعب بانک کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: تا ۱۰ روز آینده ۴۰۰ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان خسارت دیده در حوزه زراعت استان پرداخت می‌شود. به گزارش تایسیزنیوز، جواد صمدی میزان خسارت پدیده های طبیعی به محصولات کشاورزی در استان آذربایجان شرقی نسبت به سال قبل را ۲ برابر اعلام و خاطرنشان کرد: بانک کشاورزی […]

مدیر شعب بانک کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: تا ۱۰ روز آینده ۴۰۰ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان خسارت دیده در حوزه زراعت استان پرداخت می‌شود.

به گزارش تایسیزنیوز، جواد صمدی میزان خسارت پدیده های طبیعی به محصولات کشاورزی در استان آذربایجان شرقی نسبت به سال قبل را ۲ برابر اعلام و خاطرنشان کرد: بانک کشاورزی در راستای وظایف ذاتی خود تامین مالی لازم برای تامین امنیت غذایی کشور را برعهده دارد.

معاون خدمات بیمه ای مدیریت شعب بانک کشاورزی آذربایجان شرقی نیز گفت: در استان نهایت سعی خود را می کنیم تا مراحل بررسی غرامت را با دقت و سرعت انجام دهیم .

علی حاج ملاعلی تبریزی خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود ۲۰۰ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان استان پرداخت شد که ۷۰ میلیارد تومان مربوط به زراعت، بقیه پرداخت غرامت ها نیز مربوط به باغات، طیور، دام و آبزیان بود.

وی با اشاره به اینکه امسال خسارت خشکسالی استان آذربایجان شرقی به خصوص در شمال استان بود، گفت: میزان خسارات برآورد شده است و تا پایان مهر غرامت پرداخت می شود.

تبریزی ادامه داد: در باغات نیز بیشتر خسارات ناشی از تگرگ و سیل بود که تا ۱۰ روز آینده غرامت پرداخت می شود.

آذربایجان شرقی حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که حدود یک سوم آن آبی و بقیه به صورت دیم کشت می شود.

تولید سالانه محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی به پنج میلیون تن می رسد.