فروردین ماه تبریز بدون آلودگی هوا سپری شد
فروردین ماه تبریز بدون آلودگی هوا سپری شد

فروردین ماه تبریز بدون آلودگی هوا سپری شد تایسیز نیوز- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: در فروردین ماه امسال شهروندان کلانشهر تبریز بدون آلودگی هوا روزهای خود را سپری کردند. شهنام اشتری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران، افزود: در فرودین ماه کلانشهر تبریز پس از شیراز با مجموع ۱۸ روز هوای […]

فروردین ماه تبریز بدون آلودگی هوا سپری شد

تایسیز نیوز- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: در فروردین ماه امسال شهروندان کلانشهر تبریز بدون آلودگی هوا روزهای خود را سپری کردند.

شهنام اشتری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران، افزود: در فرودین ماه کلانشهر تبریز پس از شیراز با مجموع ۱۸ روز هوای سالم، پاک ترین و با کیفیت ترین هوا را در میان کلانشهرهای صنعتی کشور به خود اختصاص داد.

به گفته وی در همین مدت شهر تبریز ۱۳ روز دارای هوای قابل قبول بود که در مقایسه با سال های گذشته افزایش یافته است.

اشتری با اشاره به اینکه سال گذشته در فروردین ماه تنها ۹ روز هوای تبریز در شریط پاک قرار داشت و ۲۱ روز نیز کیفیت هوا قابل قبول بود، افزود: در سال ۱۴۰۱ مجموع روزهای هوای پاک این کلانشهر پنج روز بود و ۲۵ روز هم هوای این شهر در وضعیت قابل قبول قرار داشت.

وی کیفیت هوای کلانشهر تبریز در فروردین ماه امسال را بر اساس شاخص های فنی سنجش و پایش سازمان حفاظت محیط زیست، بهتر از کلانشهرهای مشهد، کرج، تهران، اصفهان و اهواز بیان کرد.

اشتری شاخص کیفی هوای تبریز در میانگین ۲۴ ساعته گذشته از ساعت ۱۱ دیروز /جمعه / تا ۱۱ امروز بر اساس ذرات ۲.۵ میکرون را برابر با عدد ۴۶ اعلام و وضعیت کنونی هوای تبریز را پاک اعلام کرد.

وی افزود: هم اکنون شاخص کیفی هوای این شهر بر اساس ذرات ۲.۵ میکرون برابر با عدد ۵۸ و قابل قبول است.