قیمت گذاری اقلام پرمصرف لوازم خانگی در ستاد تنظیم بازار آذربایجان شرقی انجام می شود
قیمت گذاری اقلام پرمصرف لوازم خانگی در ستاد تنظیم بازار آذربایجان شرقی انجام می شود

مدیر کل صمت استان: قیمت گذاری اقلام پرمصرف لوازم خانگی در ستاد تنظیم بازار آذربایجان شرقی انجام می شود تایسیز نیوز- مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: از این پس قیمت گذاری اقلام پرمصرف لوازم خانگی در ایام شب عید در ستاد تنظیم بازار انجام می شود. به گزارش تایسیز نیوز، محمدجعفر […]

مدیر کل صمت استان:

قیمت گذاری اقلام پرمصرف لوازم خانگی در ستاد تنظیم بازار آذربایجان شرقی انجام می شود

تایسیز نیوز- مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: از این پس قیمت گذاری اقلام پرمصرف لوازم خانگی در ایام شب عید در ستاد تنظیم بازار انجام می شود.

به گزارش تایسیز نیوز، محمدجعفر عظمائی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اظهار کرد: نظارت‌های دقیق و مستمر در فرآیند تولید و عرضه محصولات لوازم خانگی ادامه خواهد داشت و با توجه به اهمیت محصولات گروه لوازم خانگی در سبد خرید خانوارها به ویژه چهار محصول اصلی شامل یخچال، یخچال فریزر، تلویزیون و ماشین لباسشویی و پیش بینی افزایش تقاضا در ایام پایانی سال به منظور جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها، قیمت گذاری این محصولات در ستاد تنظیم بازار انجام می‌شود.

وی افزود: به منظور رعایت حقوق مصرف کنندگان، بازرسان و کارشناسان این اداره کل با رصد مستمر زنجیره توزیع (تولیدکنندگان و واردکنندگان تا مصرف کنندگان نهایی) با بهره گیری از اطلاعات موجود در سامانه جامع تجارت و سایر سامانه‌ها عملکرد فعالان این حوزه را بررسی و رصد می‌ شود.

وی با تاکید بر این که با هر گونه تخلف وفق مقررات قانونی برخورد قانونی می‌شود، گفت: با توجه به مصوبات ستاد تنظیم بازار، دستورالعمل ابلاغی، به تمام انجمن‌ها و اتحادیه‌های صنفی استانی مرتبط صنایع لوازم خانگی ارسال شده و لازم است از هر گونه انباشت غیرمتعارف کالا و افزایش قیمت خارج از ضوابط خودداری کنند.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ادامه داد: در حال حاضر در حوزه تولید و تامین محصولات لوازم خانگی در استان مشکلی وجود ندارد و براساس اقدامات قبلی، شناسه کالا و قیمت کالا به طور مرتب بر روی اجناس درج می شود.

عظمائی با اشاره به اهمیت هماهنگی سراسری برای افزایش یکسان قیمت ها در حوزه لوازم خانگی افزود: به منظور اطلاع رسانی دقیق قیمت گذاری این محصولات، هفته آینده جلسه ای با فعالان استانی این صنعت برگزار می شود.