محیط بانان آذربایجان شرقی به وسایل مدرن مجهز شدند
محیط بانان آذربایجان شرقی به وسایل مدرن مجهز شدند

محیط بانان آذربایجان شرقی به وسایل مدرن مجهز شدند تایسیز نیوز- معاون توسعه مدیریت، حقوقی و منابع انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از تجهیز محیط بانی تحت مدیریت این مجموعه به وسایل و ابزارهای جدید و مدرن خبر داد. داوود قاسم زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران مجموعه اعتبارات […]

محیط بانان آذربایجان شرقی به وسایل مدرن مجهز شدند

تایسیز نیوز- معاون توسعه مدیریت، حقوقی و منابع انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از تجهیز محیط بانی تحت مدیریت این مجموعه به وسایل و ابزارهای جدید و مدرن خبر داد.

داوود قاسم زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران مجموعه اعتبارات هزینه شده برای تجهیزات جدید محیط بانی آذربایجان شرقی را ۱۳۲ میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: تجهیزات مزبور در اختیار محیط بانان حفاظت از محیط زیست استان قرار گرفته است.

وی مجهز شدن به پهپاد برای سرشماری جامعه جانوری مناطق تحت حفاظت، دوربین های چشمی جدید، دوربین های دید در شب و تله ای، تجهیزات ایمنی کامل، بی سیم های نل جدید و تجهیزات انفرادی برای محیط بانان را از جمله وسایل و ابزارآلات جدید محیط بانان بیان کرد.

قاسم زاده از آغاز عملیات اجرایی بخش دوم طرح های عمرانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی به صورت جهادی و در کمترین بازه زمانی خبر داد و افزود: همسو با منویات مقام رهبری در مسیر بالندگی رشد و توسعه کشور و با آغاز فصل جدید کاری در ادامه اجرای طرح ها و پروژه های سازندگی دولت مردمی با محوریت توسعه سطح هوشمندسازی مناطق تحت مدیریت استان، نوسازی پاسگاههای محیط بانی و ادارات محیط زیست شامل با سرعت ادامه دارد.

وی بهسازی و بازسازی ادارات تابعه شامل ایزوگام، نقاشی، تعویض درب و پنجره ها، تامین تجهیزات خودرویی و موتوری، خریداری لوازم تکمیلی و تخصصی برای پایش و اجرای عملیات ها در مناطق شامل تحت مدیریت در دستور کار قرار گرفته است.

قاسم زاده با تاکید بر تقویت شیوه‌های نظارتی طرح‌ها و پروژه‌های اجرایی محیط زیست استان، انجام مهندسی ارزش برای طرح‌های عمرانی را لازم دانست و ادامه داد: پارسال با تخصیص اعتبارات مناسب، بخش اول طرح های عمرانی و تجهیزاتی محیط زیست استان تامین شد و امسال نیز ضمن تدوام این روند، بخش زیادی از این طرح‌های عمرانی از جمله احیای ساختمان برخی پاسگاه های غیرفعال را تعیین تکلیف می کنیم.

وی با اشاره به وسعت مناطق طبیعی تحت مدیریت آذربایجان شرقی و کمبود نیرو به ویژه در حوزه محیط بانی، یادآور شد: با یک گام اساسی جدید در مسیر احیای این پاسگاه ها و تامین نیروی انسانی مورد نیاز را به طور جدی پیگیری می کنیم.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و منابع انسانی حفاظت محیط زیست استان از همکاری مجموعه های تلاشگر و دوستدار محیط زیست و سازمان مدیریت برنامه ریزی به جهت تامین اعتبارات لازم قدردانی کرد.