محیط زیست با برداشت غیرمجاز آب در تالاب‌ها برخورد می‌کند
محیط زیست با برداشت غیرمجاز آب در تالاب‌ها برخورد می‌کند

محیط زیست با برداشت غیرمجاز آب در تالاب‌ها برخورد می‌کند تایسیز نیوز- رییس اداره حفاظت و احیای تالاب های اداره کل حفاظ محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: این مجموعه با هر گونه برداشت غیرمجاز آب در حوضه های آبریز تالاب های استان به شدت برخورد می کند. یدالله آذر هوا در جلسه کمیته محلی مدیریت […]

محیط زیست با برداشت غیرمجاز آب در تالاب‌ها برخورد می‌کند

محیط زیست با برداشت غیرمجاز آب در تالاب‌ها برخورد می‌کند

تایسیز نیوز- رییس اداره حفاظت و احیای تالاب های اداره کل حفاظ محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: این مجموعه با هر گونه برداشت غیرمجاز آب در حوضه های آبریز تالاب های استان به شدت برخورد می کند.

یدالله آذر هوا در جلسه کمیته محلی مدیریت تالاب بین المللی قوری گل بر ضرورت تامین اعتبار ملی برای اصلاح کانال آبرسانی این تالاب تاکید و اظهار کرد: برداشت های غیرمجاز یکی از چالش های مهم در تامین آب تالاب های آذربایجان شرقی است که باید به هر نحو ممکن نسبت به جلوگیری از آن اقدام شود.

وی افزود: پیگیری های مجدد از تامین اعتبار ملی برای اصلاح کانال آبرسانی از طرف دستگاه های متولی از جمله شرکت آب منطقه ای و حفاظت محیط زیست استان و همچنین مدیریت بحران استان صورت می پذیرد.

آذرهوا یادآور شد: در این راستا سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی اقدامات لازم برای برخورد با ساخت و سازهای غیر قانونی و تغییرات کاربری پیرامون تالاب را باید به انجام رسانده و موضوع را با حساسیت و جدیت پیگیری کند.

وی ادامه داد: اقدامات اجرایی دستگاه های مختلف متولی برنامه مدیریت تالاب های استان به خصوص در تالاب بین المللی قوری گل در ارتباط با مصوبات جلسات قبلی و موضوع اصلاح مسیر آبرسانی تالاب با جدیت تحت بررسی است.

آذربایجان شرقی با داشتن تعداد ۲۷ تالاب دایمی، فصلی و اقماری یکی از مناطق مهم تالابی ایران به شمار می رود.