مردم در جمهوری اسلامی محور اداره جامعه هستند
مردم در جمهوری اسلامی محور اداره جامعه هستند

استاندار آذربایجان شرقی: مردم در جمهوری اسلامی محور اداره جامعه هستند تایسیز نیوز/ آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی با طرح این سوال که پیشرفت چگونه محقق می‌شود، گفت: تکلیف اداره جامعه را مردم باید مشخص کنند؛ مردم برای اداره کشور در نظام جمهوری اسلامی محور هستند و رئیس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مجلس […]

استاندار آذربایجان شرقی:

مردم در جمهوری اسلامی محور اداره جامعه هستند

مردم در جمهوری اسلامی محور اداره جامعه هستند

تایسیز نیوز/ آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی با طرح این سوال که پیشرفت چگونه محقق می‌شود، گفت: تکلیف اداره جامعه را مردم باید مشخص کنند؛ مردم برای اداره کشور در نظام جمهوری اسلامی محور هستند و رئیس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و اعضای شورای شهر را انتخاب می‌کنند.

مالک رحمتی، چهارشنبه، ۹ اسفندماه، در دیدار دانش آموزان نخبه بسیج دانش آموزی استان افزود: طرح پرسش و سوال از ویژگی‌های یک جوان است و دانش آموزان و نخبگان باید به مرحله‌ای برسند که هر فعلی را با سوال، جواب و اقناع انجام دهند.

وی گفت: اگر جوانی برای سوال خود جوابی پیدا نکند، موج او را خواهد برد، اما اگر طرح سوال کرد و برای آن جوابی یافت و اقناع شد، در مسیری که برایش طراحی شده است، موفق خواهد شد.

رحمتی ادامه داد: جوان یعنی زندگی و هر فرد در سه مرحله از دوران زندگی خود دست به انتخاب‌های مهم می‌زند که عبارت از زندگی شخصی، زندگی خانوادگی و زندگی اجتماعی است.

استاندار آذربایجان شرقی خطاب به حاضرین در جمع تاکید کرد: اگر نمی‌توانید برای چراها جواب داشته باشید، پرس و جو کنید و پاسخ اقناع کننده برای آن پیدا کنید تا بتوانید به انسان موفقی تبدیل شوید.

وی گفت: در زندگی باید سبک و روش انتخاب کردن را بیاموزید تا بتوانید انتخاب‌های درستی داشته باشید.

وی به دانش آموزان نخبه تاکید کرد: شما باید در زندگی شخصی و خانوادگی خود دست به انتخاب‌های آگاهانه، با مطالعه و همراه با پرسشگری بزنید تا انسان‌های موفقی شوید.

رحمتی ادامه داد: اگر در جوانی، انتخاب گری و نحوه انتخاب را درست انجام دهید، در زندگی شخصی و خانوادگی و به طریق اولی در زندگی اجتماعی و جامعه مدنی به موفقیت خواهید رسید و این مسیر باید از زمان ورود به مدرسه شروع شود.

وی تاکید کرد: با وجود اختلاف نظر در تعریف موفقیت، همه جوانان به دنبال موفقیت در زندگی خود و در حوزه‌های مختلف هستند و چیزی که در این زمان به شما کمک خواهد کرد تا به اهداف خود برسید، مطالعه هدفمند است.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: اگر می‌خواهید در زندگی شخصی، خانوادگی یا اجتماعی اهل انتخاب‌های صحیح باشید، باید به خود ارزش بدهید و مسیر انتخاب گری را بشناسید.

رحمتی افزود: اگر در وجود انسان دغدغه مندی، آرمان گرایی، رویا و اهداف بلند نباشد، موفق نخواهد شد.

وی به انتخابات ۱۱ اسفندماه اشاره کرد و ادامه داد: هر انسانی به دنبال رشد و پیشرفت می‌باشد و خواسته جوانان این است که این کشور پیشرفت کند و مولفه‌های زندگی در آن ارتقا باید.

رحمتی افزود: اگر مردم صحنه را خالی کنند و تصمیم سازی نکنند، آن وقت دیگران برای آن‌ها تصمیم خواهند گرفت.

وی گفت: اینکه جوانان در این اندیشه باشند که خودشان باید سرنوشت کشور را تعیین کنند، یک موضوع کاملا عقلی است.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در شرایطی است که برای ما بستر انتخاب را فراهم کرده و تمام آحاد مردم می‌توانند رای دهند.

وی اذعان کرد: تمام اهداف، آمال و آرزوها باید در قانون متبلور شود و هر کسی در هر جایگاهی از استاندار تا بخشدار، شهردار، رئیس اداره و معلم و به آن چیزی عمل خواهد کرد که در کشور قانون شده است.

رحمتی ادامه داد: ریل حرکت جامعه در مجلس تعیین می‌شود و مدیران مجری این قوانین هستند.

وی در ادامه این سوال را مطرح کرد که اگر فردی به مجلس برود که مصلحت جامعه را تشخیص ندهد و نسبت به پیشرفت، تولید و اصلاح جامعه، دغدغه ای نداشته باشد، چگونه می‌تواند قانون گذاری کند؟

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی گفت: امروز هر جوان به تنهایی باید یک رسانه باشد و در مسیر جهاد تبیین و آگاهی بخشی جامعه گام بردارد.